Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volvo Trucks zahajuje celosvětově největší soutěž servisních pracovníků

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 14. 9. 2019 • 21:17
5

Soutěž VISTA, největší mezinárodní klání zaměstnanců servisů Volvo Trucks a Volvo Buses, se připravuje na svůj další ročník.

Společnost Volvo Trucks oznamuje, že dne 30. září 2019 bude zahájena registrace účastníků soutěže VISTA. V letošním ročníku se očekává účast až 20 tisíc techniků z globální servisní sítě Volvo Trucks a Volvo Buses.

Z formálního pohledu je VISTA soutěž, ale jejím hlavním cílem je podporovat týmovou práci, rozvíjet týmového ducha i hrdost a současně inspirovat k sebevzdělávání a rozvoji způsobilostí.

Pro servisní pracovníky jde o způsob, jak si rozšířit znalosti, a ještě zvýšit kvalitu práce, což v konečném důsledku vede k lepším zákaznickým službám i vyšší spokojenosti zákazníků.
Mimořádně kvalifikovaní a motivovaní technici na servisech Volvo Trucks jsou schopni diagnostikovat poruchy a opravit problémy nákladních vozidel, včas a zároveň podle nejvyšších kvalitativních norem. Právě díky těmto dovednostem pomáhají zákazníkům minimalizovat prostoje jejich nákladních vozidel.

„Špičková servisní síť je pro podnikání našich zákazníků v oblasti nákladní dopravy zcela klíčová,“ říká Roger Alm, prezident společnosti Volvo Trucks. „VISTA poukazuje na důležitost našich mechaniků a současně tato soutěž slouží ke zlepšování našich dovedností, abychom dokázali zajišťovat mimořádnou kvalitu služeb, poskytovaných těmi nejlepšími servisními týmy na světě.“

VISTA každoročně roste a očekává se, že v rámci cca 5 tisíc týmů se registruje až 20 tisíc účastníků z celosvětové servisní sítě Volvo. Společnost Volvo Trucks prostřednictvím této soutěže reaguje na celosvětově platný problém, kterým je nábor kvalifikovaných servisních pracovníků a jejich udržení.


VISTA je zkratkou pro Volvo International Service Training Awards. Soutěž vznikla v roce 1957, původně jako klání otevřené pouze technickým pracovníkům Volvo ve Švédsku. O dvacet let později, tedy kolem roku 1977, již pokrývala všechny kontinenty a dokázala přilákat autorizované prodejce Volvo z celého světa. Dnes se VISTA pořádá jednou za dva roky a jde o celosvětově největší soutěž pořádanou pro servisní pracovníky.

Do soutěže VISTA se mohou přihlásit všichni prodejci Volvo Trucks a Volvo Buses z celého světa, vč. servisních techniků. Zúčastněné týmy musejí v rámci kvalifikace splnit dvě části zahrnující teoretické otázky i technické úkoly.

V rámci minulého ročníku (2017-18) se kvalifikovalo celkem 240 týmů do semifinále, které proběhlo ve švédském Göteborgu. Nejlepších 40 týmů poté v červnu 2018 soutěžilo v brazilské Curitibě na mistrovství VISTA World Championships; první místo si nakonec vybojoval tým „Viies Ratas“ z Estonska.

Zdroj: AB Volvo, Volvo Group Czech Republic, s.r.o.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku