Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volvo Trucks představuje autonomní přepravu mezi logistickým střediskem a přístavem

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 17. 6. 2019 • 17:38
14
1
Zobrazit náhledy (14)
Volvo Vera Volvo Vera Volvo Vera Volvo Trucks Vera Volvo Trucks Vera Volvo Trucks Vera Volvo Trucks Vera Volvo Trucks Vera Volvo Trucks Vera

Elektrické, připojené a autonomní vozidlo Vera od společnosti Volvo Trucks bude tvořit součást integrovaného řešení pro přepravu zboží z logistického centra do přístavního terminálu ve švédském Göteborgu.

Společnost Volvo Trucks na podzim loňského roku představila prototyp elektrického, připojeného a autonomního tahače Vera. Zároveň s ním prezentovala i projekt řešení přepravy nákladů v logistických centrech, továrnách a přístavech za využití elektrických vozidel s autonomním řízením.

Na představení prototypu a s ním souvisejícího návrhu řešení přepravy nyní Volvo Trucks ve spolupráci s trajektovou a přepravní společností DFDS a spolu s dalšími partnery navazují v letošním roce realizací celého projektu v praxi.

Vera proto míří do reálného provozu distribuce zboží v kontejnerech od logistického centra DFDS ve švédském Göteborgu až do přístavního terminálu, odkud se zboží distribuuje do celého světa. Cílem je zavedení systému, sestávajícího z několika vozidel Vera monitorovaných řídicí věží. V současnosti je toto řešení vhodné pro opakující se provoz s maximální rychlostí 40 km/h.

Autonomní dopravní řešení bude dále rozvíjeno z hlediska technologie, řízení provozu i úprav infrastruktury, než bude plně funkční. Kromě toho budou přijata nezbytná bezpečnostní opatření, aby byly splněny společenské požadavky na bezpečnost autonomní dopravy.

Společnost DFDS s hlavním sídlem v dánské Kodani nabízí trajektové a přepravní služby v Evropě a Turecku a generuje roční příjmy v přibližné výši 17 miliard DKK. Má 8000 zaměstnanců ve 20 zemích světa, a to jak na lodích, tak i v kancelářích.

Zdroj: AB Volvo

Související články

 

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku