Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

VW ID.4 se chystá na další drsný závod, v USA vyrazí na Rebelle Rally

Ondřej Mára Ondřej Mára 6. 10. 2021 • 14:43
22
4
Zobrazit náhledy (22)
Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4

Americké zastoupení automobilky pošle do drsného závodu poprvé elektrickou čtyřkolku, na jejíchž úpravách se podíleli známí závodníci.

Volkswagen se přidal k rostoucí skupině automobilek, které se letos zúčastní náročného navigačního off-road závodu Rebelle Rally, který se jede na území USA. Na rozdíl od řady dalších účastníků ale Volkswagen nasadí do závodu svůj elektromobil VW ID.4, poprvé ve verzi s pohonem všech kol, na jehož úpravách se podíleli Rhys Millen Racing a Tanner Foust Racing.

Známí závodní jezdci Millen a Foust jsou přitom prvními v USA, kdo vzal elektrický crossover VW ID.4 na trať rallye. Na přelomu dubna a května se totiž účastnili závodu Norra 1000 na poloostrově Baja, kam ovšem vyrazili s vozem ID.4 1st Edition – vybaveným pouze pohonem zadních kol.

Za volantem nového ID.4 AWD Pro během Rebelle Rally, čistě ženského offroadového závodu, ovšem usedne Mercedes Lilienthal, které bude navigátorkou Emily Winslow. Lilienthalová se závodu zúčastnila již v roce 2018, primárně je ale novinářkou na volné noze, která spolupracuje například s NY Times nebo Forbes. Winslowová je pak projektovou manažerkou, která se závodu účastnila v letech 2018 i 2019, přičemž v roce 2018 stále i na pódiu.

Jejich závodní speciál dostal speciální komponenty podvozku, upravená ramena, ochranné plechy, speciální ochranu baterií a střešní nosič Thule, na kterém je upevněna rezerva obouvaných terénních pneumatik Yokohama Geolander A/T.

Video se připravuje ...

Pohonné ústrojí vozu ovšem zůstalo zcela standardní. Dvojice elektromotorů tak nabízí (za určitých podmínek) nejvyšší kombinovaný výkon 220 kW (299 k) a nejvyšší točivý moment 460 Nm. Baterie by pak měly nabídnout nejvyšší dojezd cca 400 km dle certifikace EPA, je ovšem otázkou, jak si povedou pod zátěží v závodním tempu.

Speciální polep závodního vozu pak vytvořil umělec Liz Kuz, který se nechal inspirovat pouštním terénem závodu. Ten totiž startuje na nevadské Hooverově přehradě, pokračuje přes Arizonu a končí o 2.500 kilometrů později v Kalifornii. Jak se bude vůz během závodu nabíjet, to tentokrát nebylo upřesněno. S největší pravděpodobností ale VW opět přiveze generátory na bio-palivo, které byly použity již během závodu Norra 1000.

Doporučujeme

Témata
7. 10. 2021 07:42
Už zase
A nedají si pokoj...to už tady jednou bylo a skončilo to katastrofálne . Samozřejmě pro ekosexualy to skončilo báječně a dojel první...
6. 10. 2021 19:54
Paskvil na efektivitu
Generátory na biopalivo vyrobí elektrickou energii, ta se se ztrátami uloží do těžkých akumulátorů a pak se s dalšímu ztrátami teprve využije pro pohon.
Místo aby to biopalivo mnohem efektivnějí použili přímo pro pohon auta spalovacím motorem.
6. 10. 2021 18:37
Fujtajxl
V tej farebnej kombinácii vyzerá megahnusne.