Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

VW láká na koncept pick-upu. Vůz s prvkem Felicie Fun hodlá vyrábět!

David Bureš David Bureš 31. 10. 2018 • 04:24
2
2
Pick-up menší než dnešní Amarok míří do sériové výroby. Nepůjde však primárně o pracanta, ale o stylovku do města.

Volkswagen pro nadcházející autosalon v brazilském Sao Paulu chystá horkou novinku. Představí tam koncept pick-upu, který automobilka skutečně chce sériově vyrábět. Automobil bude primárně určen pro brazilský trh, Volkswagen ale jeho kvalitám natolik věří, že uvažuje i nad prodejem v jiných regionech.

Zatím nepojmenovanou novinku automobilka představuje na první zveřejněné skice, která prezentuje záď auta. Odvážné tvary s výraznými koncovými světly nebo obloukem za dveřmi dokazují, že tohle nebude ryzí pracant. A skutečně, Volkswagen o tomto pick-upu hovoří jako netradičním autě do města.

Stylovka má kombinovat moderní digitální techniku s praktičností pick-upu. Specialitou má být třeba variabilní ložná plocha, kterou bude možné několika snadnými kroky prodloužit díky sklopnému zadnímu panelu kabiny. Jestli vám to připomíná řešení někdejší Škody Felicia Fun, zřejmě nejste daleko od pravdy...

Koncept přitom bude mít už blízko sériovému provedení, které se odliší jen několika málo detaily. Základem bude platforma MQB s pohonem předních kol, velikostně bude nový pick-up zařazen pod Amarokem.

Volkswagen pick-up concept se světu odhalí 6. listopadu na autosalonu v brazilském Sao Paulu, sériová verze se na tamějším trhu začne prodávat „v blízké budoucnosti.“

Vůz je dalším důkazem, že Volkswagen plánuje rozšířit svoji nabídku pick-upů. Už na jaře na autosalonu v New Yorku představil koncept Atlas Tanoak, neboli 5,4 metru dlouhý pick-up. Také ten využil architekturu MQB, čímž chtěl Volkswagen prezentovat její univerzálnost. V jeho případě je ale jeho sériová výroba zatím ve hvězdách.

Související články

Témata
31. 10. 2018 23:21
Kriste...
Felicia tun. Ty woe, ta redakce už fakt nevi, kam tu škodovku všude nacpat...
Avatar - dock37
31. 10. 2018 23:01
Určite?
[odkaz]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku