Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

VW spadl provozní zisk o čtyři pětiny na 900 milionů eur

ČTK ČTK 18. 4. 2020 • 19:27
29
16
Zobrazit náhledy (29)
Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden

Provozní zisk německého automobilového koncernu Volkswagen se v letošním prvním čtvrtletí propadl na 900 milionů eur (24,4 miliardy Kč). Firma to oznámila na základě svých předběžných výsledků.

Za loňské první čtvrtletí přitom Volkswagen vykázal provozní zisk 3,9 miliardy eur. Součástí koncernu je i mladoboleslavská automobilka Škoda Auto.

Volkswagen v dnešní tiskové zprávě upozornil, že na jeho aktivity měla výrazný dopad pandemie způsobená koronavirem, která zasáhla poptávku i výrobu. Koncern dodal, že v reakci na vývoj už přijal řadu opatření ke snížení nákladů. Informace o čtvrtletních výsledcích samotné Škody Auto tisková zpráva neobsahuje.

Tržby koncernu Volkswagen v prvním čtvrtletí podle předběžných údajů klesly na 55 miliard eur z 60 miliard před rokem. Koncern dnes rovněž oznámil, že kvůli koronaviru stáhl svůj výhled pro celý letošní rok. "V současnosti nelze stanovit, kdy bude možné učinit nový celoroční výhled. Dopady pandemie na poptávku zákazníků, dodavatelský řetězec a výrobu momentálně není možné přesně odhadnout," uvedla firma.

Volkswagen nyní plánuje postupné obnovování výroby. Koncern již ve středu uvedl, že 20. dubna obnoví výrobu v továrně v německém Zwickau (Cvikov). Další německé závody a továrny v Portugalsku, Španělsku, Rusku a ve Spojených státech se společnost chystá znovu otevřít od 27. dubna.

Škoda Auto minulý týden oznámila, že odstávku výroby ve všech třech svých českých závodech prodlouží do 27. dubna. Původně se měla výroba obnovit v pondělí 6. dubna.

Související články

Témata
26. 4. 2020 09:15
To je zase debata a o infotainmentu nic
A přitom diskutující ani neví, proč je s ID.3 problém.

Co tam VW nezvládá? Že prý infotainment.
Avatar - Emel
19. 4. 2020 22:21
Věcná
Jedna morová rána za druhou, EV a Diesel a COVID a tak. Ale víte co... 900M€ zisku za kvartál je pořád zisk... i kdyby měli 900M€ ztráty, tak je to pořád pětina zisku za loňský první kvartál...
19. 4. 2020 15:26
Re: Ty miliardy...
Nepochopil si, ale nevadí... ;-)
Avatar - twistedTSD
19. 4. 2020 14:07
Re: Ty miliardy...
EDIT: už nic.
Avatar - xxc
19. 4. 2020 11:37
Re: Ty miliardy...
Ludia vseobecne elektromobily chvalia, ze nevyzaduju velky servis a maju spolahlive motory. Ale asi nie u VW. Aj tak je zaujimave, ze take investicie a vysledok nic. Uvidime, co povie servis v pondelok.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku