Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

VW v Šanghaji představí elektrické SUV v téměř sériové podobě

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 13. 1. 2017 • 07:30
57
4
Zobrazit náhledy (57)
Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen
Volkswagen přiveze na letošní autosalon v Šanghaji koncept čistě elektřinou poháněného SUV, který má mít velmi blízko k produkčnímu provedení.

Automobilka Volkswagen se v rámci své velké elektrické ofenzívy v současnosti soustředí na vývoj techniky i designu, zatímco veřejnost na své nové elektromobily připravuje za pomoci atraktivních konceptů.

Prozatím posledním příspěvkem se stal koncept I.D. Buzz, jehož základem je modulární platforma MEB, který měl premiéru na letošním lednovém autosalonu v Detroitu.

Již koncem dubna se má na autosalonu v Šanghaji představit koncept elektřinou poháněného SUV. Ten přitom nemá být jediným elektromobilem koncernu Volkswagen, protože se očekává, že na stejném místě představí svůj elektrický koncept i mladoboleslavská značka Škoda.

Podle informací, které webu Automotive News Europe poskytl Klaus Bischoff, šéfdesignér značky Volkswagen, má mít koncept SUV velmi blízko k produkčnímu provedení a odhalovat z velké části design i techniku sériového modelu, jehož produkce se má rozběhnout po roce 2020.

Podle slov Klause Bischoffa byl koncept I.D. Buzz představen v Detroitu, aby se zjistila odezva veřejnosti a podle ní se rozhodlo o zařazení velmi podobné vozu do sériové výroby, zatímco v případě elektřinou poháněného SUV již padlo rozhodnutí o jeho uvedení na trh.

Již nyní je jisté, že základem tohoto vozu bude platforma MEB, ale prozatím se nepodařilo zjistit, jestli se bude jednat o kompaktní nebo středně velké SUV. V případě designu se očekává, že naváže na koncept T-Prime GTE, který byl představen na loňském autosalonu v Pekingu.

Pohonný systém vozu pak má být podobný jako u konceptu I.D. Buzz, jehož dva elektromotory roztáčejí všechna čtyři kola, disponují výkonem 275 kW a baterie s kapacitou až 111 kWh poskytuje dojezd až 600 km na jedno nabití.

Související články

Témata
13. 1. 2017 18:19
Re: velikost
Ahoj,
koncept na snímcích je loňský T-Prime, který ukazuje Touarega III, který je potvrzen na letošní rok. Měl by mít podobné rozměry jako Q7, tedy přes 5m délky a cca 2m na šířku.
Patentové snímky (nepotvrzené) vypadají takto:
[odkaz]
Avatar - Ham.
13. 1. 2017 15:37
Touareg
Řekl bych, že je to prakticky definitivní podoba nové generace Touaregu.
Super...
...dnes takmer reálny koncept a o dve-tri generácie sériové auto. >:-[]
13. 1. 2017 15:10
velikost
velikost toho konceptu se da celkem odhadnout od interieru, ktery pusoby ze je hodne velikej, volant a rozestup prednich sedacek a sire stredove konzole, a vneposledni rade podle panu co u toho stoji a co sedi uvnitr, takze bych klidne odhadoval ze jde o velke SUV podobne Atlasu, nebo neco na urovni Q7, ale pusoby to vetsi nez Q7

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku