Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

VW vylepší infotainment v novém Golfu, reaguje tak na kritiku zákazníků

Ondřej Mára Ondřej Mára 17. 12. 2021 • 13:07
18
27
Zobrazit náhledy (18)
Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf

Díky modernizovanému software i hardware by měl být infotainment nového VW Golf rychlejší, výkonnější a stabilnější.

Nový Volkswagen Golf jsme měli v našich testech již několikrát a většinou si odnášel velmi kladné hodnocení, tedy s jednou výjimkou. Řeč je o novém infotainmentu, který byl problémový ještě před představením vozu. Ani po uvedení na trh se však systém nezbavil dětských nemocí a často uměl potrápit svými vrtochy, jako byly pomalé reakce a zamrzání. To by se však mělo změnit.

Automobilka totiž oznámila vcelku rozsáhlá vylepšení infotainmentu pro osmičkový Golf, která zahrnují nový hardware i software. Základem je stále modulární infotainment MIB 3, který ale dostal výkonnější SoC (Systém na čipu). Systém má procesor se čtyřmi jádry, grafickou kartu a digitální signálový procesor pro audio.

Video se připravuje ...

Díky novému hardware by měla nová jednotka nabídnout až o 25 procent vyšší výpočetní kapacitu, zatímco grafická karta nabídne až trojnásobný výkon, což by měl zákazník pocítit především díky podstatně rychlejšímu zapínání systému i lepším reakcím. Například při hledání adresy v navigaci se systém cílů zobrazí již do pěti sekund – tedy mnohem dříve, než bylo zvykem.

Nový infotainment by se měl dostat do výroby během následujících týdnů, Volkswagen ale myslí i na stávající uživatele. Pro jejich vozy, respektive infotainmenty, by měl v příštím roce vyjít optimalizovaný software, který by měl vylepšit funkce stávajícího i nového infotainmentu.

U nového infotainmentu pak automobilka láká také na výrazně vylepšené hlasové ovládání, které by mělo reagovat výrazně rychleji a současně by si mělo umět poradit i s běžnými frázemi – posádka tak nebude odkázána na specifické povely. Díky digitálním mikrofonům navíc vůz pozná, z jaké části vozu pokyn přišel a podle toho dokáže upravit například klimatizaci pouze pro řidiče či spolujezdce.

Automobilka navíc u nového infotainmentu vylepšila také práci s dotykovou obrazovkou. Například pokud se prst uživatele přiblíží k obrazovce na několik centimetrů, zablokují se tlačítka v okolí tlačítka výstražných světel. Po dotyku obrazovky se pak zablokují i dotykové plochy pro nastavení teploty a hlasitosti audia pod obrazovkou.

Uživatel si tak bude moci opřít ruku, aniž by neúmyslně manipuloval s teplotou či hlasitostí audia. Při práci s dotykovou obrazovkou přitom bude stále stačit pouze lehký dotek. Díky technologii infračerveného senzoru pohybu/vzdálenosti navíc systém plynule zareaguje na gesta provedená několik centimetrů od obrazovky.

Doporučujeme

Témata
Avatar - petous
25. 12. 2021 10:47
Re: Aktualizace nic neřeší
Přesně, ale to 25% výkonu navrch nevyřeší, tam chybí cca 5x tolik výkonu CPU a hlavně pamětí a rychlost grafiky se startem systému nemá nic dočinění. Nechápu snahu o hlasové ovládání. Spolehlivě to nefunguje v podstatě nikomu a to na tom dělají Google, Apple atd., kdyby to vyřadily z auta, tak mají výkonu na rozdávání.
18. 12. 2021 20:08
Re: ...
To si myslela kedysi aj Nokia
18. 12. 2021 18:21
Re: Re: Aktualizace nic neřeší
Každý známe asi jiný Golf VIII a podotýkám, že ve výbavě Life je v něm i otočný ovladač.
18. 12. 2021 17:57
Re: Super logika
Chceš povedať, že jednoduchšiu elektroniku a otočné gombíky kúrenia už do ničoho nedávajú? ;-)
18. 12. 2021 15:07
Re: Aktualizace nic neřeší
Hele vetšina z těch mínusovačů ho ani neviděla, s Touranem žiju už 4 roky a funguje skvěle. S OIV se sžívám už rok, auto jako takové funguje taky dobře, i má daleko líp nastavený podvozek mež OIII (s tou jsem strávil 5let), jen ten infotaiment jí to kazí. A to už jsem po několikátým updatu. Nejvíc mi vadí ten pomalý náběh systému, kdy na něj musím čekat jako na Win7 s plotnovým diskem, klidně i minutu po startu, než začne fungovat ;-)