Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Vypadá jako STI, ale není. Tuto limitku modelu Subaru BRZ bychom si přáli mít u nás

Dominik Kovář
Diskuze (0)

Subaru, modrý lak a zlatá kola. Ikonická kombinace, která nyní ožívá díky limitované edici modelu BRZ.

Subaru BRZ se může pyšnit další limitovanou edicí. Ta nejnovější se nápadně podobá sportovním verzím STI, jmenuje se BRZ Touge a je dostupná pouze pro italský trh. Edice je omezena na 60 kusů. A proč Touge? Název této speciální edice je odvozen z japonského slova pro horský průsmyk. 

Limitka BRZ Touge dostává osmnáctipalcová kola OZ Racing Ultraleggera Race Gold se speciálními logy Touge, obutá do pneumatik Michelin Pilot Sport 4 215/40. Každé z kol váží pouze 8,7 kilogramů. Pokud se zájemci nelíbí zlatá kombinace, může zvolit tmavě šedý povrch disku. 

Karoserie v barevném provedení Blue Pearl je doplněná o STI kit, který obsahuje přední i zadní spoiler s bočními prahy, difuzorem a zadním spoilerem. Dalším zajímavým prvkem jsou oproti základní verzi větší dvojité koncovky výfuku vyrobené italskou firmou Supersprint. 

V interiéru se toho tolik nemění. Standardem je LED osvětlení, sportovní sedadla, osmipalcový dotykový displej nebo audiosystém se šesti reproduktory. Stopy edice Touge vidíme pouze na číslovaných prazích dveří a černo-červeném koženém čalounění. 

Video se připravuje ...

V rámci edice BRZ Touge nic nemění ani pod kapotou. Atmosférický 2,4litrový čtyřválcový boxer zůstává dle evropské specifikace naladěný na 172 kW (234 k) a 250 Nm točivého momentu. Zadokolka se v kombinaci se šestistupňovou manuální převodovkou dostane z nuly na stovku za 6,3 sekundy, přičemž maximální rychlost je 226 km/h.

I přes relativně vyšší cenu 49.500 eur (1.222.000 korun) se s největší pravděpodobností Subaru BRZ Touge na italské půdě velmi rychle vyprodá. Zda zůstane tato edice pouze pro italský trh, nebo zamíří do dalších koutů Evropy včetně České republiky, zatím nevíme. 

Dominik Kovář
Diskuze (0)

Doporučujeme