Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

WRC Generations: Nová hra s licencí WRC vyjde na podzim. Má být nejlepší!

Dominik Kovář
Diskuze (0)

Studio Kylotonn se alespoň dle svých slov loučí se závodní sérií WRC ve velkém. Zda půjde opravdu o nejlepší rallye hru za poslední roky, se dozvíme 13. října 2022, kdy bude zahájen prodej WRC Generations.

Tisková zpráva Kylotonnu hovoří jasně. WRC Generations má být ta nejrealističtější a nejnáročnější rallye hra. V licencovaných závodních sériích se tato slova mohou stát dvousečnou zbraní, což se v historii potvrdilo již několikrát. 

Kylotonn má šampionát WRC na starosti od roku 2015, jedná se tedy o celkově sedmý díl z dílen tohoto vývojářského studia, než pomyslné žezlo od roku 2023 předá Codemasters - tvůrci sérií Colin McRae Rally, Dirt a Dirt rally. 

Video se připravuje ...

Vývojářské studio se s licencí na WRC neloučí číslovkou 11, ale originálním názvem Generations. Součástí vozového parku budou samozřejmě nové vozy kategorie Rally1 v čele s Toyotou GR Yaris Rally1, Hyundaiem i20 N Rally1 a Fordem Puma Rally1. Mimo nové soutěžní speciály s hybridním pohonem bude k dispozici 37 historických vozů. 

Mimo těchto vozů se mohou fanoušci těšit na 165 rychlostních zkoušek ve 22 zemích, zcela přepracovanou švédskou soutěž v novém regionu Umea, realističtější fyziku vozidel a vzhledem k hybridizaci šampionátu také na specifické zacházení se stavem baterie ve vozidle. 

Jak se poslední díl Kylotonnu povede, se dozvíme nejdříve 13. října 2022, kdy WRC Generations vyjde na konzolích PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S. Dočkají se i majitelé PC a Nintendo Switch. k těmto platformám však nebylo datum vydání ještě oficiálně oznámeno.

Dominik Kovář
Diskuze (0)

Doporučujeme