Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Yamaha zve majitele YZF-R1M na Racing Experience 2019

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 16. 2. 2019 • 13:48
12
Zobrazit náhledy (12)
Yamaha YZF-R1M Yamaha YZF-R1M Yamaha YZF-R1M Yamaha YZF-R1M Yamaha YZF-R1M Yamaha YZF-R1M Yamaha YZF-R1M
Yamaha i v letošním roce pořádá pro majitele superbiků YZF-R1M akci Racing Experience, která jím umožní maximálně využít výkony a schopnosti jejich stroje na závodních okruzích.

Yamaha má ve své nabídce v současnosti pro zájemce o supersportovní silniční motocykl ucelenou řadu modelů, kterou zahajuje juniorská YZF-R125, nad níž jsou v hierarchii usazeny modely YZF-R3, YZF-R6 a YZF-R1 spolu s vrcholnou YZF-R1M, kterou překonává jen exkluzivní YZF-R1 GYTR, vyrobená v pouhých dvaceti exemplářích.

Yamaha YZF-R1M je tedy i s ohledem na počet vyrobených motocyklů v provedení GYTR stále naprostým vrcholem v nabídce supersportovních modelů své značky, spojujícím v sobě díky své pohonné jednotce, kompaktnímu hliníkovo-hořčíkovému rámu a karbonové kapotáži technologii modelu YZR-M1 MotoGP a odkaz řady YZF-R.

Exkluzivitu tohoto stroje vedle jeho techniky a jízdních výkonů téměř na úrovni speciálů MotoGP a ceny startující v letošním roce na částce 649.990 Kč umocňují i akce Yamaha Racing Experience pořádané pro majitele modelu YZF-R1M na závodních okruzích.

video

Právě nyní zve Yamaha majitele modelu YZF-R1M na nejnovější Racing Experience. Ta se v roce 2019 uskuteční na okruhu Silverstone ve Velké Británii ve dnech 13. a 14. května. Účast pro jezdce na strojích YZF-R1M je tradičně zdarma a stačí se tedy jen registrovat.

Yamaha Racing Experience 2019 nabídne během prvního dne workshop, který povedou odborníci divize Yamaha Racing a bude zaměřen na nastavení podvozku a maximální možné využití elektronické výbavy modelu YZF-R1M pro dosažení co nejlepších časů na okruzích.

Během druhého dne pak budou probíhat jízdy na závodním okruhu Silverstone pod vedením profesionálních a závodních jezdců Yamaha Racing.

Yamaha YZF-R1M využívá ke svému pohonu řadový kapalinou chlazený čtyřválec o objemu 998 cm3 s rozvodem DOHC, disponující nejvyšším výkonem 147,1 kW (200 k) při 13.500 min-1 a točivým momentem 112,4 N.m při 11.500 min-1.

Tyto hodnoty míří na zadní kolo prostřednictvím šestistupňové převodovky. K dosažení co nejkratších časů na kolo přispívá systém rychlořazení (QSS), které umožňuje plynulé řazení vyšších i nižších převodových stupňů beze spojky.

Upravené elektronické závodní odpružení (ERS) automaticky upravuje tlumení k dosažení vyšší míry brzdného účinku, zrychlení a ovladatelnosti v zatáčkách. Jednotka ECU, spolupracující se systémem QSS a zdokonaleným řízením zdvihu předního kola (LIF), poskytuje možnost prudší akcelerace.

Yamaha YZF-R1M s rozvorem kol 1405 mm má celkovou délku 2055 mm, šířku 690 mm, výšku 1150 mm a sedlo ve výšce 860 mm. Motocykl se i díky karbonové kapotáži s novou grafikou může pochlubit pohotovostní hmotností 201 kg.

Související články

Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku