Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Za přezutí na zimáky si připlatíte, ceny vzrostly

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 15. 10. 2018 • 01:47
10
Současné teplé počasí zatím motoristy do pneuservisů příliš neláká, přesto poptávka po přezouvání od začátku října roste.

Ceny přezutí aut na zimní pneumatiky v pneuservisech jsou letos zhruba o desetinu vyšší než loni. Důvodem je nedostatek kvalitních pracovních sil i dlouhodobá stagnace cen v předchozích letech. Na výměnu 15 a 16palcových pneumatik v kvalitním pneuservisu si tak budou muset čeští řidiči připravit v průměru 700 až 800 Kč. Samotné zimní pneu letos zlevnily nejčastěji o tři až pět procent. Vyplývá to z údajů obchodu Pneumatiky.cz.

Současné teplé počasí zatím motoristy do pneuservisů příliš neláká, přesto poptávka po přezouvání od začátku října roste každý týden o 50 procent. "Ze strany pneuservisů je patrná snaha vyhnout se přetížení na přelomu října a listopadu. Většina z nich nyní zve k okamžitému přezutí například své fleetové zákazníky. Další možností je sleva při výměně pneu do půlky října," uvedl jednatel Pneumatiky.cz Vojtěch Schwangmaier. Na konci října se budou muset řidiči připravit na až 14denní čekací doby.

Zlevnění pneumatik se dotkne hlavně větších rozměrů pneumatik nad 18 palců. U prémiových značek to může být pět i více procent. Změna cen se naopak prakticky vyhne nejmenším pneumatikám do 15 palců, kde podle prodejců vzhledem k nízkým maržím není prostor pro přílišný pohyb ceny směrem ke koncovému zákazníkovi. Zbývající rozměry, bez ohledu na prémiovost značky, zlevní o tři až pět procent.

Letos podle Schwangmaiera razantně ubylo obchodů lákajících na dopravu pneumatik zdarma. Po započtení všech nákladů včetně mýtného nebo paliva bude letos průměrná cena dopravy jednoho kusu pneumatiky činit zhruba 75 Kč. Novým trendem je standardizace balení pneumatik, která by umožnila rychlejší a především automatické třídění zásilek a lepší skladbu s ostatními balíky v autech.

Na zimní pneu musí být vozidlo přezuté po 1. listopadu, pokud jsou zhoršené povětrnostní podmínky nebo pokud takové počasí hrozí. Zimní sezóna trvá do konce března.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
6. 12. 2018 01:58
zimní pneu
Takže se mi to nezdálo, ale opravdu zdražili... Já si říkal, že jsem vloni platil o něco méně.. >:D Jinak já se letos vydal do pneuservisu až na konci října. To mi příšlo jako ideální. Navíc jsem si na tuto zimu pořídili z [odkaz] nové zimní pneu. Už to chtělo, na těch starých by se už letos asi jezdit nedalo.
Avatar - Allo
16. 10. 2018 07:41
Celoroční pneu!
Ty jsou nejlepší, není třeba se o nic starat, stačí případně převážit jednou za čas...
15. 10. 2018 19:10
poptávka po přezouvání od začátku října roste každý týden o
To může být. První říjnový týden přezuli 2 auta a druhý týden 3 auta. A v třetím týdnu jich možná bude až pět
Avatar - Ozzman
15. 10. 2018 16:25
Re: Od začátku října
a mne teď při pohledu z okna zatrnulo, protože jsem někde ztratil řetězy :/ Nevím jak se dostanu z práce..
15. 10. 2018 16:06
Frontam se vyhnu
Ze budou fronty se nebojim, jako kazdy rok prezuji opet nekdy na zacatku prosince a to uz si muzu terminy vybirat podle potreby pripadne priject rovnou bez objednani. >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku