Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Zakladatel Daewoo Group odsouzený na 10 let byl omilostněn

Dan Vořechovský Dan Vořechovský 2. 1. 2008 • 19:41
5
Bývalý šéf a zakladatel Daewoo Kim Woo-choong byl po loňském odsouzení na Nový rok omilostněn jihokorejským prezidentem. Ve vězení není ani šéf Hyundai Motor Chung Mong-koo.

Zakladatel dnes již neexistující skupiny Daewoo Group, která byla v 90. letech druhým největším podnikatelským subjektem v Jižní Koreji, Kim Woo-choong byl v roce 2006 odsouzen na 10 let odnětí svobody za účetní podvody, zpronevěru a další trestné činy. Skupina Daewoo Group se zhroutila po asijské krizi v letech 1997 – 98 a zanechala po sobě dluhy ve výši 80 miliard dolarů. Kim byl však včera omilostněn odcházejícím prezidentem Rohem Moo-hyunem, který v rámci tradiční novoroční amnestie omilostnil dalších více než 70 podnikatelů a politiků, mezi nimiž nechyběly velmi známé osobnosti korejského průmyslu a politiky. V prezidentském prohlášení se jako důvod omilostnění zmiňuje zejména předchozí příspěvek k rozvoji státu.

Ačkoli je tato každoroční amnestie již tradicí, její rozsah pobouřil opozici, podle které prezident zneužil svého postavení a zničil právní normu. V této souvislosti je možné rovněž připomenout, že do vězení zatím neputoval odsouzený šéf Hyundai Motor Chung Mong-koo. V září se totiž u odvolacího soudu dočkal odložení výkonu trestu.

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
3. 1. 2008 09:48
Re: časy se mění
:-)
2. 1. 2008 20:30
časy se mění
všichni jsou si rovni ale někteří jsou si rovnější platí stále

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku