Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Zaměstnanci automobilky Porsche obdrží navzdory krizi odměny

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 7. 10. 2009 • 21:27
3
Zhruba 7500 zaměstnanců tak podle automobilky získá stejně jako v předchozích letech podíl na "pozitivním výsledku základních podnikových aktivit".

Zaměstnanci německého výrobce luxusních sportovních automobilů Porsche obdrží navzdory hospodářské krizi odměny ve výši 1100 eur (zhruba 28.000 Kč) na osobu. Oznámila to firma s tím, že odměny odráží provozní výkony podniku za uplynulý finanční rok, jenž skončil v červenci.

Zhruba 7500 zaměstnanců tak podle automobilky získá stejně jako v předchozích letech podíl na "pozitivním výsledku základních podnikových aktivit". Zaměstnanci si nicméně výrazně pohorší ve srovnání s předchozím finančním rokem, za který obdrželi odměny ve výši 3800 eur (téměř 100.000 Kč) na osobu.

Společnost Porsche v červnu oznámila, že její zisk za prvních devět měsíců finančního roku se bez zahrnutí podílu v automobilce Volkswagen snížil o 15 procent na 4,6 miliardy eur (zhruba 118 miliard Kč), protože hospodářská krize oslabila poptávku. Celoroční výsledky firma zatím nezveřejnila, upozornila agentura AP.

Porsche nyní kontroluje téměř 51 procent Volkswagenu a vlastní opce na nákup dalších akcií. Ve snaze o převzetí Volkswagenu se ale firma výrazně zadlužila, takže se nyní potýká s finančními problémy.

Automobilky Volkswagen a Porsche v srpnu schválily dohodu o spojení podniků. Fúze by měla být dokončena v roce 2011. Porsche se tak stane desátou značkou skupiny Volkswagen.

Témata
7. 10. 2009 22:27
VW
já sem z toho stejně jelen. porsche patří 51% společnosti VW ale VW stejně automobilku porsche schová pod svoje křídla. tyhle machinace fakt nechápu:-D
7. 10. 2009 11:46
férová pobídka
Ale tohle je férové, takhle se motivují zaměstnanci. BraVWo Porsche... :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku