Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ženeva 2019: Alfa Romeo Tonale je konceptem plug-in hybridního SUV

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 5. 3. 2019 • 18:00
32
34
Zobrazit náhledy (32)
Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale

Alfa Romeo představila své novinky pro Ženevu s mírným předstihem, ale odhalení nejzásadnější z nich si nechala až na samotný autosalon. Právě na něm se odehrála premiéra očekávaného kompaktního SUV.

Alfa Romeo patří mezi automobilové značky, jejichž novinky jsou netrpělivě očekávány. V souvislosti s letošním autosalonem v Ženevě se spekulovalo o představení nového kompaktního crossoveru.

Samotná automobilka se k těmto spekulacím nijak nevyjadřovala, ale koncem února oficiálně oznámila, že 5. března během její tiskové konference na ženevském autosalonu máme očekávat zajímavé novinky. Alfa Romeo svůj slib dodržela a odhalila koncept Tonale, který má představovat její první kompaktní SUV a zároveň i první plug-in hybrid, i když informace o uvedení sériového modelu nejsou prozatím k dispozici.

Alfa Romeo se svým designem hrdě hlásí k historickému odkazu své značky. Předními partiemi a především tvarovým řešením hlavních světlometů odkazuje na modely Brera a SZ, zatímco v oblasti boků má vycházet z linií modelů Spider a Disco Volante a provedení litých kol je vzpomínkou na kupé 33 Stradale.

Podobně jako exteriér i interiér vyvolává svým provedením vzpomínky na klasické sportovní automobily značky Alfa Romeo, ale zároveň využívá nejmodernější řešení v čele s digitálním přístrojovým štítem a dotykovou obrazovkou multimediálního systému ve středu palubní desky.

Nový infotainment má umožnit řidiči modelu Tonale se plně připojit k životnímu stylu Alfa Romeo a to prostřednictvím dvojice nových funkcí. První z nich s označením Alfista nabízí propojení se značkovými kluby a jimi pořádanými akcemi, zatímco druhý pojmenovaný Paddock umožňuje prohlížení a nákup novinek pro vylepšení exteriéru i interiéru vozu.

Alfa Romeo Tonale ovšem vedle svého designu a multimediálních systémů hodlá zaujmout i plug-in hybridním pohonem, i když jeho specifikace automobilka zatím neuvádí. Nicméně má i on rozvíjet DNA značky a například současný jízdní režim Dynamic se něj promění v Dual Power využívající maximální výkon elektromotoru i spalovacího motoru.

Související články

Témata
6. 3. 2019 21:34
Re: Krásné ódy
Tak tato zpráva se Barikovi vůbec nebude líbit! >:-[]
6. 3. 2019 21:32
Re: Stále se ani nepřiblížili
Sorry, ale Kamal už designově fakt hodně zestárl, Tonále je úplně jiná liga... :-O
6. 3. 2019 21:29
Re: No konečně
Správná řeč chlapa! :-) :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
6. 3. 2019 18:36
Za mne naprostá bomba
Čekal jsem s napětím a trochu obavami, co Alfa ukáže, ale toto mi vzalo dech. Konečně pořádný italský styl, jako v minulosti. Snad už se zase v Itálii probrali, vždyť vždy byli mistři designu. A tohle je opět mistrovské dílo. Nemám co by se mi nelíbilo. Zevšech stran a úhlů pohledu prostě perfektní. Hlavně ať to jde takto do seriové výroby. Bude to nejhezčí SUV na trhu. I když u nás budou chválit ty tři paskvily z Mladé Boleslavi (Kodiaq, Karoq a Kamiq) a budou je všicni houfně kupovat, kdo má estetické cítění, půjde do Alfy. BOMBA !!!
Avatar - speedfred
6. 3. 2019 11:11
Re: Krásné ódy
Iba k tomu neinvestovaniu : [odkaz]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku