Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Zenvo přiveze do Ženevy nový hypersport

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 31. 1. 2018 • 05:55
4
Dánská společnost Zenvo Automotive oficiálně potvrdila, že na letošním autosalonu v Ženevě představí nový hypersport, který naváže na její dosavadní modely.

Společnost Zenvo Automotive vznikla s jediný cílem, jímž je vývoj a výroba dánských supersportovních a hypersportovních vozů. Vývoj prvního modelu, jímž se stal typ ST1 byl zahájen v roce 2004 a veřejnosti byl tento automobil představen v roce 2009.

Zenvo ST1 sice zaujalo svým designem i technikou v podobě přeplňovaného osmiválce, ale nejvíce jej asi proslavilo testování v pořadu Top Gear, kdy dánský hypersport zachvátily plameny. Tato epizoda je naštěstí pro Zenvo Automotive již minulostí a dánská automobilka pokračuje ve vývoji a výrobě svých vozů.

Prozatím poslední evolucí se stal model TS1 GT, jehož 5,8litrový přeplňovaný vidlicový osmiválec disponuje nejvyšším výkonem 855 kW (1163 k), mířícím výhradně na kola zadní nápravy.

Právě na model TS1 GT má na letošním autosalonu v Ženevě navázat novinka značky Zenvo, která zde má být odhalena 6. března. Podle oficiálních materiálů automobilky má novinka uspokojit i ty nejnáročnější příznivce hypersportovních vozů.

K technice se samotná firma prozatím nevyjadřuje, ale podle neoficiálních zdrojů máme očekávat další evoluci stávajícího modelu, což znamená, že se můžeme těšit na hypersport s přeplňovaným osmiválcem a pohonem zadních kol.

Podle trojice snímků, zveřejněných samotnou dánskou firmou a odhalujících různé detaily novinky, lze předpokládat, že design nového zástupce značky Zenvo bude náležitě dramatický.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku