Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Zisk Renaultu loni díky novým modelům vzrostl o téměř o 50 procent

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 12. 2. 2016 • 11:43
39
Francouzské automobilce Renault stoupl loni čistý zisk o téměř 50 procent na 2,82 miliardy eur (76,2 miliardy Kč).

K růstu přispěla vysoká poptávka po nových modelech, která překonala i mimořádné náklady, které musel Renault zaúčtovat v souvislosti s problémy na ruském trhu. Vyplývá to z dnešního prohlášení firmy.

Příjmy se zvýšily o 10,4 procenta na 45,33 miliardy eur. Již dříve Renault uvedl, že jeho prodej loni stoupl o 3,3 procenta na rekordních 2,8 milionu vozů. Provozní zisk stoupl o 44 procent na 2,32 miliardy eur.

Renault však musel zaúčtovat mimořádné náklady 620 milionů eur kvůli problémům ruské automobilky AvtoVAZ, výrobci vozů Lada. Renault vlastní v AvtoVAZ nepřímo podíl 37 procent. Firma současně varovala, že její náklady v souvislosti s AvtoVAZ dále porostou, protože bude zřejmě muset ruské automobilce poskytnout další kapitál, aby byla schopná čelit kolapsu poptávky po autech v Rusku. Finanční ředitel Dominique Thormann dodal, že Renault nyní jedná s dalšími akcionáři.

Kromě odpisu hodnoty podílu Renault také zaúčtoval ze svých ruských operací ztrátu 395 milionů eur. Ruský automobilový trh se od roku 2012 snížil na téměř polovinu a letos se čeká další pokles o 12 procent, napsala agentura Reuters.

Témata
Avatar - Ghostyx
14. 2. 2016 22:17
Re: Rusko
Naprostej souhlas... :yes:
Avatar - Emel
14. 2. 2016 20:34
Re: Plány na 2016
Hm hm... no to se uvidí, ono totiž 308 skončila za 2015 těsně pod bednou... a to tak že velmi velmi těsně. První místo je jasné, druhé - na něj si může dělat ambice tradičně Focus nebo některá z novinek, Astra nebo Megane. Protože je ale půlka února a Megane se ještě neprodává, tak je můj tip ten, že to za 2016 na bednu nebude.
Avatar - Emel
14. 2. 2016 19:44
Re: Plány na 2016
Viděl jsem na náklaďáku a za mě dobrý :yes:
14. 2. 2016 16:47
Re: Lidská blbost je nekonečná
Suhlasim stebou aj + som ti dal ale zas na druhej strane ..... Zober si ako sa "dobre" citali testy Vavwerkove jeho sprostost mozno zamer ako tempomat,ako ovladanie radia pod volantom , o ergonomii no nebolo to super citanie?.... Rad som cital aj Marosove komenty a ver ci nie rad si precitam aj Adu fakt sa pri tom velmi dobre bavim.....
Avatar - Andromeda
14. 2. 2016 12:21
Re: Lidská blbost je nekonečná
Ádo, né že jsi byl , Ty jseš IDIOT non plus ultra, a s kosočtvercem to nemá co dočinění, tedy naprosto nic společného - to Ti nadělila nebesa. Když už máme jasno o Tvých schopnostech a vlastnostech, tak ještě další - že jsi vlezlý jak Pitralon, že jsi ten, koho vyhodí dveřmi a sápe se zpátky oknem, že jsi doslova tématický parazit , že se zmůžeš maximálně na duševní zvratky ( dáno Tvými vrozenými možnostmi ) směrem k jisté automobilce, zemi a druhu spalovacího pohonu je opravdu na tomto wbu VEŘEJNĚ ZNÁMO. Splňuješ definici psychopata a stalkera. Buď té dobroty, když už jsi stejný d.o.b.r.o.s.e.r jako sluníčkový vítač , a kruci drž klávesnici stupide ...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku