Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Známý restomod Jaguaru E-Type je na prodej! Proháněl se v něm i Jeremy Clarkson

Daniel Fuglevič
Diskuze (3)

Exemplářů Low Drag GT bylo vyrobeno jen pár kusů, tento konkrétní má i vskutku povědomou historii.

Restomod dílna Eagle. která se zabývá tvorbou vyšperkovaných a rozsáhle upravených Jaguarů E-Type, vyrobila od roku 2010 pouhých šest kusů speciálního modelu Low Drag GT. Jeden exemplář nízkého kupé odkazujícího na originální závodní verzi E-Typu z 60. let teď míří do aukce na portálu Bring a Trailer. A mnohým bude tento Eagle značně povědomý.

Video se připravuje ...

Nádherný restomod využívající technický základ E-Typu z roku 1968 se totiž objevil hned v řadě motoristických publikací. Nejvýznamněji tedy rovněž v epizodě Top Gearu z roku 2015, kde do něj v rámci testu na známé letištní trati v Dunsfoldu usedl i Jeremy Clarkson. Moderátor tehdy na adresu Eaglu nešetřil superlativy, ostatně jako i další novináři z magazínů Evo, Octane či Autocar, v nichž se auto v průběhu let objevilo také.

Snadno rozpoznatelný exemplář má ručně vyklepanou hliníkovou karoserii se speciálním lakem, výsledně připomínajícím právě leštěný hliník. Pod dlouhou kapotou má Low Drag GT nadále řadový šestiválec, ačkoliv v kompletně moderní specifikaci s hliníkovým blokem, kovanými písty, vstřikováním paliva, karbonovým sáním a větším objemem 4,7 litru. Síla 345 koní míří na zadní kola skrze pětistupňovou manuální převodovku a samosvorný diferenciál.

Vozu nechybí ani nastavitelné tlumiče Öhlins, elektrický posilovač řízení, moderní brzdová soustava AP Racing a taky obutí ve formě pneumatik Vredestein Ultrac Cento Giugiaro. Kola o průměru 16 palců s křídlovými maticemi připomínající originál jsou také novou výrobou, přesněji z hořčíku. V celkově aktualizovaném interiéru se nachází novodobý audiosystém a rovněž klimatizace.

Dodnes najezdil exemplář okolo 9500 km a nyní se nachází u prodejce v New Yorku. Na portálu Bring a Trailer má v aukci ještě několik dní k dosažení nejvyšší částky. V době psaní článku se zatím cenovka vyšplhala na 619.000 dolarů (asi 14,1 milionu korun). Pro kontext, v době uvedení oznamoval Eagle výchozí cenu Low Drag GT bez personalizačních příplatků na 695.000 liber (asi 20,1 milionu korun).

Daniel Fuglevič
Diskuze (3)

Doporučujeme

Avatar - Barry Lyndon
30. 5. 2024 17:02
Re: Jaguar
To potvrzuje 9 z 10 pussydentů Jaguar klubu. :yes:
30. 5. 2024 16:01
Jaguar
Tady byl Jaguar ještě v pořádku, nenaockován zelenou bakterií. Bohužel, už takový nebudou a Jeremy Clarkson se v elektricke sekačce nesveze, včetně mě.