Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Známý úpravce BMW vyladil Toyotu Supra. Měnil se výkon, zvuk, podvozek i vzhled

Ondřej Mára Ondřej Mára 28. 11. 2019 • 00:59
38
Zobrazit náhledy (38)
AC Schnitzer Toyota Supra AC Schnitzer Toyota Supra AC Schnitzer Toyota Supra AC Schnitzer Toyota Supra AC Schnitzer Toyota Supra AC Schnitzer Toyota Supra AC Schnitzer Toyota Supra AC Schnitzer Toyota Supra AC Schnitzer Toyota Supra AC Schnitzer Toyota Supra AC Schnitzer Toyota Supra AC Schnitzer Toyota Supra AC Schnitzer Toyota Supra AC Schnitzer Toyota Supra AC Schnitzer Toyota Supra AC Schnitzer Toyota Supra AC Schnitzer Toyota Supra AC Schnitzer Toyota Supra AC Schnitzer Toyota Supra AC Schnitzer Toyota Supra AC Schnitzer Toyota Supra AC Schnitzer Toyota Supra AC Schnitzer Toyota Supra AC Schnitzer Toyota Supra AC Schnitzer Toyota Supra AC Schnitzer Toyota Supra AC Schnitzer Toyota Supra AC Schnitzer Toyota Supra AC Schnitzer Toyota Supra AC Schnitzer Toyota Supra AC Schnitzer Toyota Supra AC Schnitzer Toyota Supra AC Schnitzer Toyota Supra

Ať si říká kdo chce co chce, Toyota Supra je skvělé auto. A to i zásluhou techniky sdílené s BMW, kterou si vzal do parády známý úpravce mnichovských vozů AC Schnitzer.

Působivou přehlídkou úprav nové generace Supry byla již americká SEMA Show, kde byly k vidění různě modifikované vozy. Od decentních kousků, až po naprosté šílenosti. Nyní však do hry vstupuje i známá společnost AC Schnitzer, kterou proslavily úpravy modelů BMW. A její balíček úprav pro Supru je skutečně působivý.

Začněme od exteriéru, který nově zdobí výrazný splitter pod předním nárazníkem. Ten elegantně navazuje na původní černé doplňky předního nárazníku a vytváří tak ještě sportovnější dojem. Při pohledu na profil vozu vynikají nová 20 palcová kola a vzadu stojí za pozornost výrazné pevné křídlo, které vozu přidává na agresivitě.

Stranou pohledů zůstávají doplňky v interiéru, kde pro který AC Schnitzer nabízí například nerezové pedály a nerezová pádla řazení pod volant. Zajímavým a celkem nevšedním doplňkem je pak také černo-červený kryt motoru s logem AC Schnitzer. Možná poněkud zbytečným doplňkem jsou pak funkční nádechy na kapotu, které jsou však v Německu určené pouze pro závodní vozy.

Ty nejzajímavější změny se však odehrály pod kapotou, kde je uložen řadový šestiválec BMW B58 přeplňovaný twin-scroll turbodmychadlem. Standardní výkon 250 kW (340 k) s maximálním točivým momentem 500 Nm totiž v AC Schnitzer zvýšili na 294 kW, tedy rovných 400 koní. Točivý moment navíc vyskočil až na 600 Nm.

video

Vyšší výkon pak podtrhuje i sportovnější zvuk, o který se stará upravený koncový tlumič výfuku s nerezovými či karbonovými koncovkami. Úpravce navíc nechal celou úpravu certifikovat podle evropského testovacího cyklu WLTP, takže by všechno mělo být naprosto v pořádku i z pohledu zákona a ekologů.

Společně s navýšením výkonu došlo i k úpravě podvozku, který dostal výškově nastavitelné tlumiče. Již ve standardu je však vůz snížen o 25 mm, což by mělo přispět k ještě lepší ovladatelnosti a samozřejmě i nižšímu těžišti. Oproti standardnímu modelu by tak upravená Supra měla nabídnout ještě lepší a zábavnější ostré svezení.

Kompletní cenu balíčku sice neznáme, samotné zvýšení výkonu však přijde na 3.790 euro (97.000 Kč), nastavitelné tlumiče přijdou na 2.590 euro (66.000 Kč) a zadní křídlo na 2.501 euro (64.000 Kč). Rozhodně se tedy nejedná o levnou srandu, výsledek by však mohl být celkem zajímavý.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku