Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Znáte Škodu Felicia Blue Sky? Vzácná verze s plátěnou střechu vznikla v Německu

Jan Zajíc Jan Zajíc 25. 7. 2019 • 10:49
13
4
Zobrazit náhledy (13)
Škoda Felicia Blue Sky Škoda Felicia Blue Sky Škoda Felicia Blue Sky Škoda Felicia Blue Sky Škoda Felicia Blue Sky Škoda Felicia Blue Sky Škoda Felicia Blue Sky Škoda Felicia Blue Sky

Legendární Škoda Felicia za svůj život dostala několik limitovaných verzí, ale o téhle jste možná ještě neslyšeli. Jde o málo vídanou verzi - Blue Sky.

Ta se zrodila v závěru 90. let v Německu. Modré nebe v názvu nebylo žádnou prázdnou frází, šlo totiž o polokabriolet s velkým střešním otvorem a samostatným plátěným krytem.

Podobné řešení tehdy využívaly i vozy jako třeba Renault Twingo nebo Volkswagen Polo.

I když šlo o německou specialitku, několik z celkem 369 vyrobených kusů (dle dostupných zdrojů) se dostalo i do České republiky.

To je případ i exempláře se 75koňovou jedna-šestkou, který se kdysi objevil na prodej v Havlíčkově Brodě. Právě starší inzerát je jednou z mála příležitostí, jak si Felicii Blue Sky prohlédnout. Fotografií speciální verze se totiž mnoho nedochovalo.

Související články

Témata
Avatar - rokyta.p
25. 7. 2019 13:24
Cestuj klasikou
Njn jak z Youtube Cestuj klasikou :-D Feliciu Fun ani toto moc ne. To tak rudý Rapid na Apollech nebo hezkou 1000MB.
Avatar - Dzakobo
25. 7. 2019 12:53
Sestra měla
Také Feldu s plátěnou střechou. 1.6 MPi s Webastem, ale samozřejmě bez klimy. To auto bylo v několika ohledech výborné (při rozjezdu bylo skoro nemožné, aby chcíplo a motor tahal fakt vodspodu), ale řazení bylo vyčvachtané a ta plátěná střecha nevydržela ani průměrné kroupy a rezlo to... Teď má Fabku 2. gen HTP a je klid :D
Avatar - Hammunasakra
25. 7. 2019 11:56
Re: Radost...
Nezkazíš = chybovost ACZ je tak šílená = že takováhle další chyba = je jim dle všeho NAPROSTO u..
25. 7. 2019 10:27
Radost...
Nechci kazit redakci auto.cz radost takže gratuluji k nálezu 2 roky starého inzerátu :yes: s feldou kam někdo namontoval střechu ze zmiňovaného twinga nebo pola. To co inzerující "prodává" jako BlueSky není BlueSky nýbrž velice povedená předělávka. Originální střecha je o kousek menší. Přední sedačky jsou taky z jiného auta ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku