Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Zužování silnic v Praze? Zhoršuje plynulost bez většího prospěchu

redakce AUTO.CZ
Diskuze (21)

V nové epizodě pořadu Silničář se podíváme na zužování silnic v Praze, které mělo přinést vyšší bezpečnost chodcům. Výsledky jsou však přinejlepším sporné.

Kolega Petr Slováček ze Světa motorů, který je průvodcem motoristického pořadu Silničář, se v nové epizodě podívá na zoubek stále častějšímu zužování jízdních pruhů, které by mělo přinést vyšší bezpečnost chodcům a snad i zklidnění dopravy. Hned na dvou příkladech si ale ukážeme, že vznešená myšlenka nesklízí zrovna očekávané ovoce.

Prvním příkladem je zúžení dvouproudé silnice u stanice metra Ládví, které mělo přinést vyšší bezpečí na poměrně frekventovaném a nepříliš bezpečném přechodu k tramvajovému ostrůvku. Výsledek nicméně přinesl především zhoršení dopravní plynulosti a kritiku sklízí také od vedení městské části, která by raději viděla účinnější řešení.

Zajímavé pozadí má pak na první pohled nesmyslné zúžení nové silnice před Hlavním nádražím ve směru na Holešovice, kterému je potřeba se vyhnout. Podle zjištění Petra Slováčka se však v těchto místech časech dočkáme novinky, nad kterou zůstává rozum stát.

Víc už vám ale k tématu poví přímo Petr Slováček ve videu.

redakce AUTO.CZ
Diskuze (21)

Doporučujeme

Avatar - petr petrumr
13. 6. 2022 16:31
Re: zlinskej kraj peťulko neni pupek sveta
a co tak se podívat na vlak? Musíš pořád jezdit? Hoď se marod dříve než to stebou šlahne. Préj plný vytočený, haha, co to máš za auto, když jezdíš ve velkoměstě, tak musíš mět automat, ale plý vytočený, tohle hlava nebere.. Pojedu tam a svezu se tramvají 23. Já sem v praze jezdil nákladákem a jsem asi jiný jak vy, strasti máte nechat před autem. Kam pojedeš ty na dovolenou?
11. 6. 2022 14:34
Re: Zužování silnic v Praze? Zhoršuje plynulost bez většího
To je možné, ale vládne celá koalice. Takže na tom mají Piráti s TOPkou každý svůj třetinový podíl
11. 6. 2022 14:33
Re: To bude zajímavé sledovat..
Nezapomeňte na TOP09, která je s nimi v koalici a tudíž na tom má stejný podíl viny.
A pro podzim jde do koalice s ODS - tudíž se stává nevolitelnou i ODS. Protože jak říkal Svoboda, že chtějí ten humus po předchozí koalici uklidit, tak jak mu máme věřit, když jde v koalici s TOP, která ne tom má svůj podíl
8. 6. 2022 13:54
To je zase novinařina...!
Zrovna na tom Ládví se vůbec nic takového nestalo. Na křižovatce před ním je jen jeden pruh rovně. Na křižovatce za ním je opět jen jeden pruh rovně. A na těch 300 metrech ty dva pruhy byly zbytečné.
Naopak nyní díky jejich překleslení můžou autobusy MHD bez problémů zajet i vyjet na zastávku bez toho, aby musela doprava zastavit.
Tam se tedy stal přesný opak...doprava je plynulejší.
A ty kecy o tom jak je vystresovaný řidič právě kvůli zůžení.
To jak z dílny pana Bellu nebo expertů z ODS.
To mělo být premium...ne...?
Avatar - Mikesus
7. 6. 2022 10:58
Re: vym*anci
Pokud můžeš jezdit každý den, tak je to super.