Soutěž o Chevrolet Cruze má vítěze!

redakce AUTO.CZ
Neděle 21. června 2009 byla nejen prvním dnem letošního léta, ale také dnem, v němž se rozhodovalo o novém majiteli Chevroletu Cruze, který vzešel ze soutěže Světa motorů, Auto Tipu a www.auto.cz.

Do finále se dostalo následujících 10 soutěžících: Lukáš Darebník, Pavel Erben, Josef Glazar, Jiří Gregor, Jiří Jakl, Přemysl Hlavatý, Jiří Placata, Petr Plavčan, Daniela Sladká a David Vránek. Všichni tak automaticky získali roční předplatné časopisu Svět motorů. V neděli ale šlo o víc. Z desítky finalistů měl vzejít výherce nového Chevroletu Cruze. Cesta vedla přes čtyři vyřazovací finálová kola.

Po náročném vědomostním testu, v němž i ten nejlepší správně odpověděl jen na 7 otázek z 10, postoupilo 7 nejlepších. Vážnou písemkovou atmosféru, která vládla při psaní testu, vystřídala emočně méně vypjatá disciplína - skládání krabic do zavazadlového prostoru Chevroletu Captiva na čas. Z druhé disciplíny postoupilo 5 nejlepších, kteří dostali ve třetím kole zdánlivě snadný úkol - vyměnit stěrač. Nervy už v této fázi hrály velkou roli. Jemná mechanika se ne vždy vzdala napoprvé. 3 nejobratnější soutěžící nakonec rozsoudil parkovací manévr, při němž se měřily centimetry od okrajů parkovacího místa. Z této disciplíny vyšel vítěz. Bylo to napínavé, protože první dva soutěžící ťukli zadním nárazníkem do okraje parkovacího místa, což podle pravidel znamenalo přičtení trestných 1000 mm k celkovému výsledku.

Vítězem napínavé bitvy nervů se ve třetím kole nakonec stal Jiří Placata, který se stal také celkovým vítězem soutěže o Chevrolet Cruze. Na druhém místě skončil David Vránek, který vyhrál VIP víkend pro 2 osoby na závodech šampionátu WTCC v italské Imole pro 2 osoby. Třetí místo patří Přemyslu Hlavatému, který získá zapůjčení vozu Chevrolet na víkend s plnou nádrží. Nejtěžší disciplínou byla podle soutěžících hned ta první - vědomostní test.

Všechna kola soutěže se konala u oficiálního stánku Chevrolet na ploše T1 Masarykova okruhu v Brně. Vyhlášení vítězů pak probíhalo v Paddocku v prostorách týmu Chevrolet. Poukaz na automobil předal vítězi jezdec týmu Chevrolet Robert Huff, zástupce vydavatelství Axel Springer a zástupce značky Chevrolet na českém trhu.

Šťastný výherce, Jiří Placata, nám po čtyřkolovém klání řekl: „Mám obrovskou radost, protože to auto je strašně krásný. Moc se mi líbilo už dlouho před touto soutěží. Už teď se těším, jak s ním budu jezdit.“