Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Alfa Romeo Giulia mohla být nádherný kombík, souhlasíte?

Jan Zajíc Jan Zajíc 3. 8. 2021 • 16:15
30
34
Zobrazit náhledy (30)
Alfa Romeo Giulia Sportwagon Alfa Romeo Giulia Sportwagon Alfa Romeo Giulia Sportwagon Alfa Romeo Giulia Sportwagon Alfa Romeo Giulia Super Alfa Romeo Giulia Super Alfa Romeo Giulia Super Alfa Romeo Giulia Super Alfa Romeo Giulia Super Alfa Romeo Giulia Super Alfa Romeo Giulia Super Alfa Romeo Giulia Super Alfa Romeo Giulia Super Alfa Romeo Giulia Super Alfa Romeo Giulia Super Alfa Romeo Giulia Super Alfa Romeo Giulia Super Alfa Romeo Giulia Super Alfa Romeo Giulia Super Alfa Romeo Giulia Super Alfa Romeo Giulia Super Alfa Romeo Giulia Super Alfa Romeo Giulia Super Alfa Romeo Giulia Super Alfa Romeo Giulia Super

Alfa Romeo Giulia je jedním z mála aut střední třídy, která nejsou dostupná v praktičtějším karosářském provedení kombi.

Přitom bylo období, kdy se s kombíkem počítalo jako s hotovou záležitostí. V letech 2014 a 2015 totiž údajně italský výrobce měl tuto verzi prakticky hotovou a připravenou na odhalení veřejnosti. Z premiéry ale nakonec sešlo v poslední možnou chvíli. Šéf automobilky Sergio Marchionne se totiž obával, že by tato karosářská varianta neměla úspěch, a tak ji nakonec "zařízl".

Je pravda, že tradiční kategorie kombíků je na ústupu, ostatně stejně jako sedany. Zákazníci dnes volí spíše SUV a crossovery. Italská automobilka má v nabídce model Stelvio, který v blízké budoucnosti rozšíří produkční verze konceptu Tonale.

Co kdyby ale Alfa Romeo Giulii v provedení kombi přece jen prodávala? Jak by asi vypadala? Odpověď na druhou otázku se pokusil najít grafik vystupující jako Sugar Chow, který navrhl vlastní vizi "Giulie Sportwagon".

A dokonce ve sportovním provedení Quadrifoglio s tradičním čtyřlístkem na karoserii, velkými koly a masivním difuzorem.

Tak co na jeho představu říkáte?

Doporučujeme

Témata
Avatar - Plautus
5. 8. 2021 11:52
Re: Plán k definitivní likvidaci Alfy je už připraven...
Mne to je jasné, ale používať na politickú deklaráciu historicky športovo orientovanú značku, a poškodzovať jej už pošramotené meno, je na mašľu pre stratégov, ktorí o tom rozhodujú. Ak chcem budovať dobré meno značky podložené históriou, nebudem si sám podlamovať kolená hlúpymi vyhláseniami, ale takticky budem v týchto veciach radšej ticho. Ak chcú byť politicky korektní, nech na to použijú značku DS, pri ktorej je úplne jedno, čo o nej prehlásia. Nemá žiadnu históriu, ktorú by bolo možné politickou korektnosťou voči euroblbcom pokaziť.
A áno, máš pravdu, že lepšie je také hlúposti nečítať.
Avatar - Plautus
5. 8. 2021 11:47
Re: Aj keď
Mám na to iný názor. Ak chcem kombi, lebo životná situácia si to vyžaduje, tak si ho u Alfy nekúpim a musím trebárs k BMW. Ak by som chcel sedan, tak sa rozhodujem medzi Giuliou a napr. BMW 3 v sedane. Takže Alfa sa týmto dobrovoľne vopred vyradila z výberu, a nie každý chce SUV, ktoré podľa Alfy má nahrádzať chýbajúce kombi.
5. 8. 2021 11:19
Re: Plán k definitivní likvidaci Alfy je už připraven...
To jsou politicke deklarace.
Pro zachovani rovnovahy nectu.
V okamziku, kdy budou elektra zatracena a nahrazena treba nuklearni turbinou, vyjde nova politicka deklarace.

Ale bezny zivot pobezi dal.
5. 8. 2021 11:18
Re: Aj keď
To prave nevim.
A evidentne to nevi ani v Alfe, jinak by to udelali.
;-)

To porad stoji na predstave, ze kupec Audi nebo Mercedesa v kombiku koupi misto nej Alfu.
Ale to se nejspis nestane.

Pocet kupcu Alfy je dopredu omezen. Pokud koupi kombi, nekoupi ten sedan.
Ano, asi by to zvedlo celkove prodeje, ale v jednotkach procent.
5. 8. 2021 11:13
Re: Pánové redaktoři
Neudela?
Staci to nekupovat.
A koupit radeji drazsi evropske auto.

Spotreba je zajmem vyrobcu, nikoliv uzivatelu.