Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Alfa Romeo Nero: Tahle vize by se nám moc líbila, byť je naprosto nereálná

David Bureš David Bureš 14. 7. 2020 • 06:46
18
1
Zobrazit náhledy (18)
Ferrari Monza SP1 Ferrari Monza SP1 Ferrari Monza SP1 Ferrari Monza SP1 Ferrari Monza SP1 Ferrari Monza SP1 Ferrari Monza SP1 Ferrari Monza SP1 Ferrari Monza SP2 Ferrari Monza SP2 Ferrari Monza SP2 Ferrari Monza SP2 Ferrari Monza SP2

Nero je vize otevřeného spyderu se znaky Alfy Romeo, která krásně kombinuje retro s modernou. Jestli vám něco připomíná, jste na správné cestě.

Digitální prostředí umožňuje navrhnout automobily podle těch nejdivočejších představ. To sice umožňuje žasnout nad krásnými kreacemi, zároveň to ale leckdy znamená i smutek, díky vědomí, že nic takového v reálném prostředí bohužel nevznikne. A to je přesně případ vize Alfa Romeo Nero.

Za jejím vznikem stojí maďarský vývojový inženýr a designér Andras Veres, který se rozhodl navrhnout otevřený spyder se znaky slavné italské automobilky. Přitom krásně zkombinoval retro tvar s moderními motivy, jako je třeba řešení přídě. To sice využívá charakteristický erb Alfy Romeo, doplněný však o minimalistická diodová světla.

Kokpit je dvoumístný, přístupný kompaktními dveřmi otevíranými k nebi. Z boku navíc zaujme i za předními koly vyvedené koncovky výfuku. Nechybí pak znak čtyřlístku jako motiv ostré verze.

Jestli vám pak celkový tvar něco připomíná, jste blízko. Veres totiž za základ použil neméně úžasné Ferrari Monza. To debutovalo v roce 2018 jako speciální spyder nabízený ve dvou verzích – dvoumístné SP2 a jednomístné SP1, výhradně s místem pro řidiče. Jeden z těchto unikátů přitom nedávno dorazil i do Česka.

Vůbec to ale ničemu nevadí, protože vize Alfa Romeo Nero je krásné dílo, které pořád vypadá naprosto originálně. Chybu má snad jedinou, takové auto v reálu nikdy nespatříme. Určitě nejsme jediní, komu by se takový vůz náramně líbil.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku