Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

AMG má svou první závodní trať. V Německu fakt není…

Martin Machala Martin Machala 12. 5. 2018 • 15:33
7
Zobrazit náhledy (7)
Mercedes-Benz Mercedes-Benz
Asi těžko uhádnete, který okruh si Mercedes vybral, aby jej spojil s písmeny AMG.

Celkem logicky by se nabízel Nürburgring, nic kultovnějšího v branži nevymyslíte. Mercedes si však vybral okruh v Jižní Koreji. Ano, v Jižní Koreji, nedaleko Soulu. Trať se až dosud jmenovala Everland Speedway a jedná se o nejstarší jihokorejskou závodní trať, byť vznikla teprve v roce 1995. Tehdy ji nechal postavit jistý Lee Kun-Hee, aneb nejvyšší představitel koncernu Samsung. Prý jde o motoristického nadšence, který ke svému automobilovému muzeu chtěl přidat ještě okruh.

Dráha to byla zpočátku kraťoučká, měla jen lehce přes dva kilometry. V roce 2008 se na ni však vrhl okruhový architektonický guru Hermann Tilke, po jehož zásahu se trať prodloužila na současných 4,5 kilometru. A soudě podle jejího layoutu, mohlo by jít o zajímavý okruh, přemostěním trochu připomínající japonskou Suzuku.

Buď jak buď, kvůli majetkoprávním sporům ležela modernizovaná trať dlouho ladem, až na ní Mercedes uspořádal lokální prezentaci teď už minulé generace áčka. A pak už přidejte jenom fakt, že Jižní Korea má být pro AMG velmi důležitým trhem (taky vás to překvapuje?) a volba pro první AMG okruh začíná dávat smysl. Třeba bude zanedlouho následovat tisková zpráva, za kolik těch 4,5 kilometru zajel Project One. Kdyby se mu na Nürburgring náhodou nezadařilo…

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku