Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ariel Ace Iron Horse oslní svou konstrukcí, výkony i vlastním leskem

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 13. 11. 2019 • 20:01
6
1
Zobrazit náhledy (6)
Ariel Ace Iron Horse

Ariel Motor Company představuje limitovanou edici svého motocyklu Ace. Novinka s označením Iron Horse je ještě stylovější a exkluzivnější než výchozí model.

Ariel Ace byl představen v létě roku 2014 jako jednostopý Atom, jemuž se přibližuje provedením svého trubkového rámu a rovněž dodavatelem pohonné jednotky, jímž je japonská značka Honda.

Na přehlídce Motorcycle Live pořádané na výstavišti v Birminghamu od 16. do 24. listopadu letošního roku se uskuteční světová výstavní premiéra nového vydání modelu Ace. Novinka s označením Iron Horse zaujme především vysokým leskem svého příhradového rámu a specificky provedené přední vidlice.

Ariel Motor Company uvádí, že rám pro motocykl Ace Iron Horse, sestavuje jeden specialista ze sedmi připravených komponentů z hliníkové slitiny zhruba 70 hodin. Následně probíhá ruční leštění do skutečně vysokého lesku, které se týká i přední vidlice, obou kol a několika dalších částí.

V rámu, představujícím doslova umělecké dílo, je podobně jako v případě předchozích provedení modelu Ace, zavěšen kapalinou chlazený vidlicový čtyřválec Honda VFR o objemu 1237 kubických centimetrů, který disponuje nejvyšším výkonem 127 kW (173 k) a točivým momentem 129 N.m.  

Ariel Ace Iron Horse si pak vedle svého vysokého lesku nebo pohonné jednotky zaslouží pozornost i díky komponentům z uhlíkových vláken, z nichž jsou vyrobeny blatníky i palivová nádrž. Pro podvozek jsou pak vpředu i vzadu samozřejmostí špičkové stavitelné tlumiče značky Öhlins.

Ariel Motor Company uvádí, že novinka zvládne akceleraci z 0 na 100 km/h během tří sekund a její maximální rychlost je přes 270 km/h. Britská společnost si model Ace Iron Horse cení na 29.686 britských liber včetně DPH (zhruba 760.000 Kč).

Zdroj: Ariel Motor Company

Související články

Témata
Avatar - kari.laz
13. 11. 2019 12:08
Motorky
Nutno podotknout, že to vypadá hodně zajímavě a udělá to hodně parády. Na krásné vyjížďky to bude ideální. Závodit s tím nikdo nebude.

Poslední dobou se motorky slušně derou do popředí a skoro mi přijde že zastiňují auta. Viz jedena supersportovní motorka za druhou s výkony přes 200 koní bez přeplňování, s přeplňováním u Kawasaki téměř 250 koní.
Motor, který nemá kdejaká auto vyšší střední (Volvo by mohlo vyprávět), jaký je v Triumph rocket s jeho dvouapůl litrem.
Harley uvedl s velkou slávou elektrický zmetek a stejně tak rychle, jak ho uvedl ho zase stáhl, protože jak se zdá, alespoň na dvou kolech je svět ještě v pořádku.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud