Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Aston Martin One-77: nový exkluzivní supersport

Aleš Jungmann Aleš Jungmann 8. 8. 2008 • 23:48
5
27
Aston Martin plánuje výrobu nejsilnějšího a nejdražšího modelu ve své historii.

Automobilka Aston Martin připravuje nový model One-77, který se tak stane prvním vozem uvedeným na trhy pod novými vlastníky společnosti Aston Martin, skupinou investorů kolem Davida Richardse.

Nejedná se ovšem o klasický projekt nového vozu, protože výroba modelu bude (jak pracovní název napovídá) limitována počtem sedmdesáti sedmi vyrobených kusů. Velký důraz je ale kladen na individualizaci a tak každý z vyrobených vozů bude vlastně unikát. Budoucí majitel bude moci mluvit nejen do výběrů látek, sedadel či vybavení vozu ale i do takových věcí, jako je samotný počet sedadel (na výběr je čtyřmístná i dvoumístná varianta). Jediným omezujícím faktorem bude technická stránka vozu, která bude u všech exemplářů shodná. Ve velké míře by měl být při výrobě vozu použit karbon, šasi bude hliníkové.

O pohon modelu se bude starat nový sedmilitrový vidlicový dvanáctiválec, čímž se One-77 stane nejrychlejším vozem Aston Martin v historii. Zatím neznáme podrobnější údaje, hovoří se ale o nejvyšším výkonu kolem 480 kW. Aston Martin by měl svůj koncept převést potencionálním zákazníkům ještě letos, přičemž výroba vozů se pravděpodobně rozběhne na konci roku 2009.

Je pochopitelné, že za nabízenou exkluzivitu si nechá Aston Martin také bohatě zaplatit. Předběžné zprávy hovoří o cenovce přesahující jeden milion liber (přes 30 milionů Kč). Automobilka nás zřejmě plánuje napínat a uvolňovat fotografie či rendery vozu postupně. Pod článkem tedy naleznete první dostupné obrázky tohoto modelu.

Témata
Avatar - T613
8. 8. 2008 18:35
Re: MARTIN. ASTON MARTIN.
koukám, že tam mám hrubku jako .. no nic jdu za trest oblíznout plasty v ceedu :*)
8. 8. 2008 15:22
Re: Ach.-MoJ.-Boze!
Ahoj :-)

po bratislave pobehuje uz par AM. Ale ani jeden nie je moj :-( :'-( (Zatial!!!! >:D ). Ja by som ale V8 vantage nechcel...pride mi to take nejake male (aj ked pekne auto to je). To radsej tu DB9.

PS
Posielam ti mail ;-)
8. 8. 2008 15:12
Re: MARTIN. ASTON MARTIN.
Tupci, neviete ani otesat kde jaky krystal. ;-)
8. 8. 2008 15:11
Re: Ach.-MoJ.-Boze!
No po Blave jeden V8 Vantage Roadster pobehuje. Som myslel ze tvoj. ;-)
Avatar - da_b0mb
8. 8. 2008 14:31
Re: Ach.-MoJ.-Boze!
:yes: dobrej napad

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku