Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Aston Martin vykázal nečekaně vysokou ztrátu. Jaké jsou dopady?

Diskuze (0)

Britský výrobce luxusních sportovních automobilů Aston Martin vykázal za třetí čtvrtletí překvapivě vysokou provozní ztrátu a kvůli problémům při výrobě nového modelu DB12 snížil odhad celoročního objemu prodeje. Akcie podniku na tyto informace zareagovaly výrazným poklesem a ztrácely přes deset procent.

Automobilka v tiskové zprávě oznámila, že její očištěná provozní ztráta se ve třetím čtvrtletí snížila na 48,4 milionu liber (zhruba 1,4 miliardy Kč) z 55,5 milionu liber před rokem. Analytici však podle agentury Reuters očekávali výraznější pokles ztráty, a to na 38 milionů liber.

Čtvrtletní tržby společnosti se meziročně zvýšily o 15 procent na 362,1 milionu liber. Zaostaly ale za očekáváním analytiků, kteří je odhadovali na 370 milionů liber.

Objem prodeje se ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšil o čtyři procenta na 1444 vozů. V celém letošním roce nyní automobilka počítá s prodejem 6700 aut, zatímco dříve celoroční prodej odhadovala na 7000 vozů.

"Vzhledem k počátečním průtahům při rozbíhání výroby vozu DB12 během třetího čtvrtletí jsme mírně upravili výhled celoročního objemu prodeje," uvedla firma. Dodala nicméně, že problémy jsou už vyřešeny a že poptávka po novém modelu je velmi silná.

Automobilka Aston Martin byla založena v roce 1913. Její auta proslavil mimo jiné fiktivní tajný agent James Bond. V roce 2018 firma uvedla své akcie na londýnskou burzu.

Video se připravuje ...

Diskuze (0)

Doporučujeme