Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Audi A8: Multimediální rozhraní MMI s podporou Google Earth

Aleš Dragoun Aleš Dragoun 18. 12. 2009 • 12:09
4
13
Multimediální rozhraní v nové třetí generaci Audi A8 podporuje také aplikaci Google Earth. Posádka tak bude moci kombinovat navigaci se všemi funkcemi této služby, včetně satelitních snímků.

Nová verze multimediálního rozhraní MMI v poslední generaci Audi A8 podporuje také aplikaci Google Earth a další internetové služby. Ty budou k dispozici na vybraných trzích. Připomeňme, že prostřednictvím MMI se dá nastavit nejen osmistupňová samočinná převodovka, adaptivní světlomety, tempomat a další komponenty vozu, ale také slouží jako navigace, audio a telefon. Disponuje i pevným diskem pro uložení map a hudebních souborů. Grafický procesor produkuje velmi kvalitní obraz, který se promítá na velký osmipalcový displej na přístrojové desce.

On-line služby jsou k dispozici také, zákazník musí ovšem zvolit modem z nabídky příplatkové výbavy. Ten prostřednictvím GPRS nebo EDGE načte požadované informace z internetu a předává je navigaci, integrované do MMI. Řidič si také může vyhledávat on-line přímo pomocí Google informace, které ho zajímají, například obchody s různými druhy zboží. Výsledky se pak zobrazí na LCD obrazovce a je možné podle nich navrhnout trasu.

Od poloviny příštího roku bude Audi do A8 montovat UMTS modemy, které umožňují vysokorychlostní přenos dat včetně hlasu. Posádka může také využít při navigaci trojrozměrné satelitní a letecké snímky, dostupné ve službě Google Earth. Ty jsou kombinovány právě s databází navigačních dat, například podrobnými mapami ulic. Chce-li zákazník novou službu využívat, stačí vložit SIM kartu do příslušného slotu v MMI, nebo propojit mobilní telefon s multimediálním rozhraním pomocí Bluetooth, tedy bezdrátově. Uživatel poté platí pouze za datové přenosy dle tarifů svého operátora.

Prototyp byl představen v roce 2006 na veletrhu Consumer Electronics Show v Las Vegas. Po necelých čtyřech letech se tak spojení s Google Earth objevuje v nabídce extras pro A8.

Doporučujeme
Audi A8 – Ingolstadtská olympiáda

Související články

Témata
19. 12. 2009 10:45
Re: Tahle technická vychytávka
Bohužel, GPRS/EDGE je na našem území, co do pokrytí, asi to nejlepší co z mobilních dat lze využít. Nějaké CDMA, "4G" apod. jsou jen vesměs české specialitky fungující jen v pár státech.

Takže co zbyde? Ono GPRS/EDGE.
Avatar - Loptos
18. 12. 2009 23:38
Re: Hodiny
Mechanicke chronografy a automobilizmus k sebe urcite patria - to vieme vsetci. Kedze v aute mechanika nema co hladat, a chronograf je v podstate zbytocny, ponechali aspon rucicky. Rucicky maju svoje osobne caro, ktore spozna clovek az ked si na ruku nasadi "skutocne hodinky" preto to tam je a nie je tam len digitalny cas niekde na palubovke.
Avatar - Ricardo
18. 12. 2009 18:49
Re: Hodiny
Hej, a prečo? Já tipuju, že jde o ukazování času ;-)
18. 12. 2009 18:44
Re: Hodiny
POLJOT ;-)
Avatar - Loptos
18. 12. 2009 16:23
Re: Hodiny
Jasne ze su quartz - ako by sa natahovali, ide o nieco ine...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud