Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Audi možná rozšíří postupku crossoverů, přemýšlí nad Q9

Ondřej Lilling Ondřej Lilling 1. 7. 2018 • 08:28
8
Německá automobilka možná rozšíří nabídku SUV směrem vzhůru. Na vrcholu by se měl objevit model Q9, který se chce postavit Range Roveru.

Číselná řada crossoverů se čtyřmi kruhy ve znaku se možná v budoucnu rozšíří. Nebude to však směrem dolů. Roli vstupního modelu skvěle plní nová A1 a crossover menší než Q2 by prý na trhu nenašel místo. Na druhé straně spektra však Audi vidí příležitost pro nový model.

Přitom to není tak dávno, co jsme na statické premiéře obdivovali křivky nové Audi Q8. Nad ní by se však v budoucnu mohlo umístit ještě luxusnější SUV, ekvivalent limuzíny A8 a naprostý vrchol nabídky modelů SUV. Automobilka momentálně analyzuje, jestli by se model dokázal na trhu prosadit. Jeho úlohou by totiž nebylo nic menšího, než se postavit vrcholnému Range Roveru. Ztvárnění modelu by ale bylo zcela odlišné, auto by bylo mnohem více zaměřené na moderní technologie, přesně tak, jak je u Audi zvykem.

O budoucnosti nového modelu pravděpodobně rozhodne také přijetí nové Q8, která aktuálně vstupuje na trh. Pokud automobilka dospěje k rozhodnutí, že je pro takový model na trhu místo, využije pravděpodobně stejnou platformu, jakou už používá zmiňovaná Q8, ale třeba také Porsche Cayenne či Lamborghini Urus. I v takovém případě nás však od nového modelu dělí několik let.

Témata
Avatar - Hammunasakra
2. 7. 2018 20:03
Re: Frontotemporální lobární degenerace?
Já taky nejsem pro zákaz SUV nebo zákaz nafty = ale pro rozum = tj v obou přípapadech výrazný šlápnutí na brzdu. Nafta snad pomalu vzdáleně směřuje k normálu = SUV zatim přesně naopak :-)

Že zmizely 3dv. verze a teď to zřejmě čeká Golf radši nekomentuju
Avatar - white label
2. 7. 2018 16:33
Re: Frontotemporální lobární degenerace?
Já bych taky raději viděl příští R8, než Q8/Q9, ale dělá se to, co lidi chtějí/kupují víc.
Dokonce je možné, že už i příští Golf bude jen s 5 dveřmi... :no:
Na druhou stranu jsem teď najel stovky km s Macanem GTS a takové auto (na daily) má rozhodně něco do sebe, i když je to spíš crossover, než typické SUV.
2. 7. 2018 10:16
R8
Dalsia generacia skvostnej R8 uz asi nevznikne, ale zato svet potrebuje dalsiu (este vacsiu) SUV obludu... :no:
Avatar - Hammunasakra
2. 7. 2018 07:06
Re: Frontotemporální lobární degenerace?
Jen některé = co pak máš asi ty? ;-)

Další SUV? Fakt na hlavu :-!

To jak rušíme auta s lepšíma jízdníma vlastnostma, lepšim výhledem, nižší spotřebou = 3dveřový a na místo všeho SUV = horší všechno = to prostě je na hlavu :-)
Avatar - white label
1. 7. 2018 23:32
Re: Frontotemporální lobární degenerace?
Takže nakonec máš FTLD?
Tak s touhle diagnózou se zřejmě dají leckteré tvé příspěvky pochopit... ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud