Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Audi Q8: Koncept luxusního SUV na prvních oficiálních skicách

Michal Fokt Michal Fokt 22. 12. 2016 • 14:27
3
5
Nejluxusnější model značky Audi je na spadnutí. Představí se už za necelé tři týdny na detroitském autosalonu

Audi v lednu příštího roku na detroitské výstavě NAIAS představí koncept modelu Q8, jenž by se měl stát tím nejluxusnějším autem, jaké u čtyř kruhů vůbec bude možné koupit. Technicky bude vycházet z rodinného Q7, bonusem navíc však bude dravější design přídě a silueta ve stylu kupé. Audi s tímto modelem už strčí nos do kategorie, vyhrazené dosud pouze modelům Porsche Cayenne a Bentley Bentayga, místo na praktičnost se však zaměří v první řadě na styl, čímž předčí i sedan A8.

Q8 bude využívat, stejně jako ostatní zmíněná SUV (a budoucí A8) platformu MLB-EVO. Na úvahy o motorizacích je zatím ještě brzo, auto vyjede na silnice až v roce 2018, ale rozhodně nepočítejte se čtyřválci, k pohonu budou sloužit pouze šesti- a osmiválce a to včetně čtyřlitrového benzinového biturba se 435 k a 900 N.m pro variantu S Q8. Špitá se i o šestisetkoňové RS Q8 na stejném základu, ale je lepší, býti příjemně překvapení realisté, než zklamaní utopisté.

V Detroitu se Q8 ukáže ještě jako koncept, ale spíše je na místě mluvit o prototypu, jenž se do série už asi příliš nezmění. V souvislosti s tím určitě stojí za zmínku, že se šéfdesignér značky Marc Lichte v rozhovoru pro německý web Welt vyjádřil v tom smyslu, že se pracuje na větších odlišení jednotlivých modelových řad. Kolikrát jsme tohle už slyšeli?

Související články

Témata
Avatar - Plautus
23. 12. 2016 06:08
Re: Velká Tlama - Stoupá odpor vzduchu a roste spotřeba
Ja tam teda tlamu Aston Martin, resp. Fordov typu Mondeo, Focus, Fiesta, zrovna nevidím. Ale tlamu Fordov rady F-xxx, v Európe bežne nepredávaných, tam docela vidím. A predpokladám, že tak to myslel aj Strelec. Nech je to však ako chce, tá skica nevyzerá zle, zvislé mriežky tej maske pristanú, a ak by to takto dali v reále, tak to bude pozerateľnejšie ako Q7. V skutočnosti to však zrejme bude bližšie práve tej Q7, resp. celej Q modelovej rade. Každé vybočenie a odlíšenie u Audi bude len prekvapením.
Avatar - _Karel_
22. 12. 2016 18:42
Re: Velká Tlama - Stoupá odpor vzduchu a roste spotřeba
Jakože maska Audi začíná být podobná masce Aston Martin? Nebo jsi to myslel tak, že maska, co má Mondeo od 2015 okopírovalo Audi v r.cca 2006?
22. 12. 2016 15:04
Re: Velká Tlama - Stoupá odpor vzduchu a roste spotřeba
Velká Tlama - Stoupá odpor vzduchu a roste spotřeba

Když je tady fotka Číňana s Tlamou, tak to všichni kritizují. Když je to Němec, tak je to zbožňovaný Helmut.
22. 12. 2016 14:19
Maska
Zacina to pripominat tlamu Fordu. Nevim co je na te otevrene tlame pekneho.
22. 12. 2016 13:20
Na Medvědy nemá nikdo
[odkaz]
:-!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku