Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Audi S3 vs Audi Sport quattro: Stig prohrál! (video)

Aleš Jungmann Aleš Jungmann 13. 11. 2013 • 06:36
47
Stig Blomkvist za volantem třicet let starého Audi Sport quattro si to rozdal s Hermannem Müllerem za volantem modelu S3. A prohrál.

Jak to dopadne, když si to na okresce rozdají podobně silná auta, která však dělí třicet let? Podle očekávání (šlo přece o propagační video Audi) vyhrálo mládí, nikdo nám však nevymluví, že svezení se starým quattrem muselo být zajímavější.

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

No jelikož
| 18. 11. 2013
Jim možná ne, ale zákazníkovi takovýho auta o zážitek z jízdy jde. Já s Haldexem jel akorát v Oktávce 4x4 kde jde vypnout ESP. Na sněhu jsem se s tím krásně bavil. Dalo se s tím jet zatáčku dveřma napřed prostě paráda. Pak jsem jel v Yetim, který je novější a nemá už vypínatelný ESP. Rozdíl v radosti z jízdy 100%. Míněno na sněhu. Na asfaltu je to samozřejmě jedno.
No jelikož
| 18. 11. 2013
Takový auto už přeci dávno značky mít bude. Přeci to nebudeš dělat ještě v autosaloně. V autorizovaným servisu (kam s tím autem vlastně ani vůbec nemusíš jezdit) takový záležitosti nebudou řešit. Tohle prostě nikdo nemá šanci zjistit. A i kdyby si měl nedej bože havárii, tak tohle nikdo nezkoumá. Policie se podívá jestli nemáš sjetý gumy a na žádnou expertizu ti auto nebude posílat. Pojišťovna vyplácí peníze na základě protokolu od policie ta už vůbec nic neřeší.
No jelikož
| 16. 11. 2013
tady je někdo hrozně chytrej co??? Až tobě docvakne jak jsem to myslel, tak dej vědět ty.
No jelikož
| 15. 11. 2013
Je to proveditelné. Ale takové auto pravděpodobně nedostaneš na značky. Na to je dobré pamatovat. Auta, která jsem zmínil, se používají pro výcvik v uzavřených areálech. Neslouží k jízdě v běžném provozu.

Pokud ti jde o vylepšení silničního auta, tak u některých je to skutečně otázka jen změny jedné položky a je hotovo. V servisu by si toho ani neměli všimnout. Ale jak jsem napsal, některá auta mají ochranu. I když to půjde nastavit, tak se to nemusí projevit, nebo to po dalším startu bude zpět na původní hodnotě. Tam to chce větší zásah a už to nemusí být tak snadné utajit před autorizovaným servisem. Je dobré také myslet na důsledky. Když to bude něco zásadnějšího a nebudeš na to mít patřičné papíry, tak se na tebe také pojišťovna může vykašlat. ESP je nutné pro to, aby auto získalo homologaci.
No jelikož
| 15. 11. 2013
Jim ale nešlo o nějaký zážitek z jízdy. Pokud skutečně jeli na čas, tak jim šlo o čas. A co chtějí na kameru, si diktuje režisér. Musíš si to zkusit sám. Nemá smysl tu o tom do nekonečna psát. Jel jsem A3 s Haldexem na šotolině a bavil jsem se. Auto pěkně tancovalo, bylo hravé, jen brzdy nebyly ve svém živlu (ABS sypké materiály nemusí). Co já vím, jestli bude bavit i tebe. S3 jsem jel jen na asfaltu, takže nevím, jestli se nějak liší.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku