Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

AUTO 7 - 17/04

Tomáš Zajíček Tomáš Zajíček 25. 8. 2004 • 15:00
Nový model Citro¨en C5 není jen líbivější než dosavadní generace, nýbrž získali řadu pokrokových technických prvků. Stane se etalonem střední třídy?

Přímo na věc…

PREMIÉRA

Nový model Citro¨en C5 není jen líbivější než dosavadní generace, nýbrž získali řadu pokrokových technických prvků. Stane se etalonem střední třídy?

NOVINKY

Pokud jste byli v létě ve Val ď Isere na výstavě vozů 4x4, pak jste už viděli nový Nissan Patrol. Dali jste přednost moři? Podívejte se na jeho facelift v tomto čísle týdeníku AUTO7. Ford zase baví kreace na téma cobra – tentokrát ze spolupráce s Carrollem Shelbym vzešel koncept GR-1. A jak modernizuje Renault model Twingo krátce předtím, než v příštím roce představí novou generaci?

TAJNÉ PROJEKTY

Jak bude vypadat nový Ssangyong Musso či Aston Martin? Jaký přerod čeká oblíbenou Toyotu Yaris? Určitě byste ji nepoznali – ani by nemusela být maskovaná…

TEST

První zveřejňujeme test největšího z rodiny smartů. Forfour je sice oficiálně pro pět pasažérů, ale jméno neklame. V pohodě se vejdou jen čtyři.

TEST

Kompaktní MPV od automobilky Daewoo nabízí velký prostor za pozoruhodně málo peněz.

TEST

Volkswagen Touran. Precizní ve všech oblastech. Přepážka umožňující odpočet DPH chybět nemůže, tahle však může mít hned tři polohy.

BAZAR

Velké auto za relativně málo peněz, a navíc i spolehlivé – to je ojetá carisma od automobilky Mitsubishi.

SROVNÁVACÍ TEST

Užitková auta mohou být i pohledná. Porovnávali jsme dva šikovné a obratné fešáky: Citro¨en C2 Entreprise a Fiat Punto Van.

…a vše kolem

STORY

Král Carlos… Nepíšeme však o španělském vladaři, nýbrž o jeho slavnějším „poddaném“, rekordmanu rallyeového světa Carlosi Sainzovi, zvaném El Matador.

TUNING

Renaultů R19 jezdí po českých silnicích hodně. Ten „zez Plzně“ po úpravách Václava Smolíka a tuningové stáje Vertigo je určitě jeden jediný.

CO JE TO?

Ročně se u nás ukradne na 25 000 automobilů. Způsobů ochrany je víc. Představujeme systém Microsat. Ukradené auto se vám ozve. Samo vám zavolá a udá svou polohu.

PRODEJNÍ AKCE

Automobilové slevy nemají letní prázdniny. Ně-které akce si sice vzaly „dovolenou“, jiné však pokračují a další se chystají. Rozhodně letní nabídka není nijak chudá.

SERVIS

Co je dražší? Handsfree, nebo pokuta za telefonování za jízdy? Testovali jsme bezdrátové zařízení.

PATINA

Mr. Bean vyměnil své nezničitelné mini za Ja-guara Mark VII z roku 1952. Kde? Na rallye

Ennstal-Classic, které se zúčastnily další pozoruhodné osobnosti ze světa sportu, kultury a hlavně motorizmu. Přišlo se na ně podívat (a také na jejich veterány) asi 100 000 diváků.

V JEDNÉ STOPĚ

Tajnosti ze zákulisí Ducati prozrazuje šéf firmy Federik Minoli. Představujeme i repliku modelu Desmosedici.

LAHŮDKA

Půjdete v září na českou premiéru vědecko-fantastické filmové komedie Thunderbirds? Nahlédněte již nyní do nitra hlavního hrdiny. Prozradíme i jméno – Ford FAB1.

Témata