Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Auto Bild Qualitätsreport 2007: Hodnocení vozů Honda

Autotip Autotip Autotip Autotip 2. 9. 2007 • 11:37
5
Od roku 2001 zveřejňuje Auto Bild výroční zprávu o kvalitě a spolehlivost automobilů. Čtenářům nabízí rychlý, ale komplexní přehled, sestavený ze sedmi hodnocených disciplín. Zde je výsledek vozů značky Honda.

Dotazník Auto Bildu

Druhé místo, 8,7 bodu z 10 možných. Výborný výsledek značce u zákazníků zajišťuje především příkladná spolehlivost.

Svolávací servisní akce/Dodatečné úpravy

U Accordu mohlo docházet ke zlomení kabelu k couvacímu světlu, U Civiku a Jazzu k poruše potkávacích světel (2004). U Civiku jsou zaznamenány i potíže s posilovačem řízení (2006). V případě Accordu a Civiku se může posuvné střešní okno uvolnit ze závěsů (2007).

TÜV Report

Jazz skončil na třetím místě ve vyhodnocení množství závad při kontrolách TÜV, Accord je 20. a Civic jako nejhorší z Hond na stále ještě slušném 41. místě. Slušném proto, že je s 5,1% výskytem závad mnohem lepší než je celkový průměr. Podobně dobrý obrázek poskytuje pohled na pět let staré Hondy: Accord je 12., Civic 43., opět s lepším výsledkem, než průměr. Problémovou zónu Civiku tvoří zadní náprava a parkovací brzda, u Accordu pak těsnost brzdového systému a účinnost zadních brzd.

Dlouhodobý test Auto Bildu

Po bezproblémovém Jazzu 1.4 (7./30) právě probíhá test Civiku na 100 000 km. Nováček s výrazným originálním designem zatím, pokud jde o závady a stížnosti, působí až podezřele příkladně.

Stížnosti čtenářů Auto Bildu

V roce 2006 přišlo o 25 % více dopisů s výtkami k vozům Honda než o rok dříve, i tak je ale celkové množství stížností ve srovnání s průměrem malé, navíc se výtky nevztahují k určitým konkrétním kritickým místům.

Test servisů

Servisy Honda prošly testem Auto Bildu v uplynulých šesti letech dokonce hned dvakrát. V roce 2003 zklamaly na celé čáře (4x nejhorší známka 6, jednou za 5). O dva roky později je znát, že se Honda dokázala poučit, jeden servis odhalil všechny nastražené závady, nejhorším hodnocením byla pětka přisouzená třem servisům.

Záruky

3 roky/100 000 km na celý vůz (Jazz, City 5 let)

12 let proti prorezavění (Jazz, City 6 let)

3/12 (Legend) let záruka mobility (pro model Jazz žádná)

Výsledek podle Auto Bildu

Oproti minulému roku si Honda v hodnocení kvality mírně pohoršila, i tak by její výsledné umístění ostatní soupeři brali všema deseti. Vinu na zhoršení má větší počet stížností od čtenářů a více dodatečných úprav vozů.

Jak se hodnotí?

Popis metodiky a celkový žebříček naleznete v článku:
Auto Bild Qualitätsreport 2007: Mazda má hattrick

Úvodní článek k této problematice naleznete na odkaze:

Auto Bild Qualitätsreport 2007: Koroze se vrací

MOJE.AUTO.CZ: Vaše zkušenosti s autem zajímají i ostatní!
Vlastníte automobil, který vás mile překvapil? Nebo je to naopak a vy se stále jen trápíte se servisy a tahanicemi s prodejcem? Všechny tyto zkušenosti jsou cennými informacemi pro čtenáře Auto.cz. Vložením vaší recenze na váš soukromý nebo firemní automobil můžete nejen pomoci ostatním, ale v extrémním případě i sami sobě. Auto.cz čte měsíčně 400 až 500 tisíc reálných uživatelů, a to už může být důvod, proč by měl prodejce/výrobce vyřešit zrovna ten váš problém a zabránit tak negativní reklamě. Návod jak na to najdete v sekci MOJE.AUTO.CZ

Související články

Témata
Avatar - SpiderJ
3. 9. 2007 16:51
Re: Jojo
Tak tak :yes: :-)
Články odjinud