Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Auto7 - 35/2005

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 29. 8. 2005 • 13:53
Frankfurtský autosalon IAA je za dveřmi a my již představujeme některé připravené novinky. Evropskou premiéru tu bude mít Suzuki Grand Vitara, která pod karoserií SUV nabídne techniku schopnou soupeřit s klasickými off-roady.

Obsah

Přímo na věc...

PREMIÉRA      6

Frankfurtský autosalon IAA je za dveřmi a my již představujeme některé připravené novinky. Evropskou premiéru tu bude mít Suzuki Grand Vitara, která pod karoserií SUV nabídne techniku schopnou soupeřit s klasickými off-roady.

novinky      8

Mitsubishi slibovalo na jaře modelovou ofenzivu a zkraje podzimu je tu tsunami. Tvoří ji nový lancer, experimentální EVO IX s elektromotory v nábojích kol a nový pick-up L200 SUT. Přinášíme fotoreportáž z letošní Barum Rallye. Určitě zaujme i „zuřivá“ úprava C2 VTR. Představujeme mj. také anglickou policejní verzi lexusu a zaznamenáváme příchod VW Jetta na český trh.

tajné projekty      14

Tentokrát poodhalíme plány automobilek Jeep a Jaguar. Výrobce terénních automobilů nejslavnějšího jména už nemůže zůstat opodál, a tak chystá také SUV. Známe jméno (Compass) a nabízíme zahalenou podobu připravovaného vozu. Jaguar zase finišuje v přípravě nejnadupanější verze modelu XK.

srovnávací test      16

Typicky francouzský přístup k automobilům nabídly při srovnávacím testu Citroęn C5 Break i Peugeot 407 SW. Posuzovali jsme je s identickými dvoulitrovými motory HDi a šestistupňovými převodovkami. Jaké rozdíly jsme našli, který z vozů jsme vybrali jako ten lepší?

test      18

První generace modelu Opel Zafira byla veleú-

spěšná. Automobilka spoléhá, že si podobně povede i nástupce. Jakými zbraněmi míní bojovat o úspěch na současném, mnohem nabitějším trhu, to jsme zjišťovali při prvním testu v ČR.

lahůdka      34

Nejrychlejší Volkswagen všech dob se nazývá Golf R32 a bude oficiálně představen na autosalonu IAA. Přinese do Wolfsburgu rovněž půl miliardy eur jako jeho stejnojmenný předchůdce čtvrté generace?

TEST      40

Praktická skříňovitá dodávka s výborným motorem – tak jsme poznali Mercedes-Benz Vito.

... a vše kolem

story      20

Koncern rozkročený na dvou kontinentech měl být světovou jedničkou. Autor této vize opouští svůj trůn předčasně, a problémů je ve společnosti DaimlerChrysler mnohem víc.

servis      22

Mezi letní problémy motoristů náleží hmyz na skle. Radíme nejen, jak se ho zbavit, ale také, na co si dát při jeho odstraňování pozor.

TUNING      24

Bora je nepříjemný chorvatský vítr. Bora je i standardní volkswagen. Broňova bora je zase pohledná holka do nepohody.

CO JE TO?      26

Auta čím dál tím víc myslí za řidiče. Vidí v noci, hlídají alkohol v dechu řidiče, mají řiditelné zadní nápravy…

PRODEJNÍ AKCE      27

Tradiční přehled aktuálních slev a akčních nabídek. Aktivita před podzimní prodejní sezonou roste…

BAZAR      31

Suzuki Swift byl v prodeji bez větších změn dvě desetiletí. Dnes patří k vyhledávaným vozům také v autobazarech.

peníze      32

V letošním roce výrazně stoupl dovoz ojetých automobilů ze zahraničí. Proč lidé jezdí pro auta za hranice, jaké to má výhody? Jak postupovat, na co si dát pozor?

patina      38

Víte, že Škoda Rapid existuje také ve verzi kabriolet? Tuto podobu dostávalo několik desítek aut exportovaných do Velké Británie. Představujeme jedno, které nalezlo cestu zpět domů.

Stres      42

Na první pohled to vypadalo jako legrace, ministerstvo dopravy chtělo, aby motoristé platili i za použití dálnice kratší než pět kilometrů. Vyhláška platit nebude, ale pozor na konci roku!

RELAX      44

Smart nebyl první ani poslední, malá městská vozítka mají tradici a určitě i budoucnost.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku