Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Autobusy Scania Citywide pro Český Těšín

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 11. 12. 2018 • 00:13
7
3
Zobrazit náhledy (7)
Scania Scania
Hromadnou dopravu v Českém Těšíně bude od 1. ledna roku 2019 zajišťovat společnost Arriva Morava, která si pro tyto městské linky nově vybrala autobusy společnosti Scania.

Český Těšín na konci letošního listopadu vedle rozsvícení vánočního stromu zažil i slavnostní předání jednoho z autobusů Scania Citywide do služeb společnosti Arriva Morava. Tento dopravce bude v příštích deseti letech používat pro dopravní obslužnost města Český Těšín výhradně vozidla značky Scania.

Slavnostního předání autobusů se v Českém Těšíně zúčastnil místopředseda představenstva společnosti Arriva Morava Michal Pastrňák, vedoucí oddělení dopravy města Český Těšín Tomáš Hloušek a manažer prodeje autobusů Scania Lukáš Martinů.

V barvách MHD Český Těšín budou jezdit celkem čtyři autobusy Scania Citywide LF. Mezi předností prvního z těchto vozidel patří plně nízkopodlažní provedení se třemi dvojitými dveřmi pro rychlou výměnu cestujících. Autobus je vybaven 9ti litrovým motorem o výkonu 184 kW (250 k), spolupracujícím s automatickou převodovkou ZF Ecolife se zabudovaným retardérem.

Bezpečnost je zajištěna skrze nejmodernější asistenční systémy jako např. asistent nouzového brzdění, kamerový systém. Cestující ocení především výkonnou klimatizaci a topení, extra tónovaná boční okna v determálním provedení, USB porty pro nabíjení mobilních zařízení.

Cestování těmito autobusy zpříjemní také moderně naladěný interiér, který tvoří podlaha v dekoru dřeva, nerezové přídržné tyče a především speciální potah sedadel. Ten je nejen antibakteriální, ale také vodoodpudivý. Sedadla se tak snadno udržují, což mimo jiné přispívá k jejich dlouhé životnosti. Autobus je také vybaven rampou pro snadnou přepravu hendikepovaných pasažérů a povelovým přijímačem pro nevidomé.

„Pro občany to znamená, že budou od 1. ledna 2019 jezdit úplně novými komfortními autobusy a doufám, že s nimi budou spokojeni,“ říká personální ředitelka skupiny Arriva Lucia Kunešová.

Moderní autobus pak přináší komfort nejen pro cestující, ale také samotné řidiče. „Je zde zcela nové pracovní místo s ergonomickým sedadlem. Autobus je také vybaven couvací kamerou, která přispívá k větší bezpečnosti při ovládání a manévrování vozidla,“ dodává ředitel společnosti Arriva Morava Michal Pastrňák.

„Těší nás, že se naše spolupráce se společností Arriva dále rozvíjí a věříme, že bude úspěšně pokračovat i v dalších letech. Bylo také příjemné sledovat pozitivní reakce lidí bezprostředně po otevření dveří,“ popisuje první chvíle po slavnostním představení autobusu Scania Lukáš Martinů.

„Podařilo se nám reagovat na potřeby obyvatel. Prodloužili jsme linku do Horního Žukova, kde vzniká velké množství nových rodinných domků, zlepší se také dostupnost centra města a celkem vzniknou čtyři nové zastávky. Dvě na Žukově a dvě v centru města,“ vyjmenovává změny v městské hromadné dopravě starostka Českého Těšína Gabriela Hřebačková.

Související články

Témata
Avatar - rokyta.p
11. 12. 2018 23:46
Re: Nové autobusy
Těšín je taky docela pěkné město, narozdíl od 3nce.
11. 12. 2018 19:12
Dobry autobus
Szwedzka technologia, polska produkcja :-) Fabryka znajduje się na severe Polska, w mieście Słupsk.
Avatar - chetoos
11. 12. 2018 12:26
Nové autobusy
Moc hezké autobusy. Těšín udělal dobrý krok, že nekoupil elektrobusy jako v našem sousedním městě Třinec.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud