Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Autoklub ČR uvádí nový šampionát Grand Prix historických vozidel

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 19. 12. 2018
25
Zobrazit náhledy (25)
Bugatti Bugatti Bugatti Bugatti Bugatti Bugatti Bugatti Bugatti Bugatti Bugatti Bugatti Bugatti Bugatti Bugatti Bugatti Bugatti Bugatti Bugatti Bugatti Bugatti
Autoklub ČR společně s pořadateli sportovních podniků představil nový šampionát Grand Prix historických vozidel, jehož první ročník se uskuteční v roce 2019.

Autoklub ČR uvádí, že nový šampionát Grand Prix historických vozidel bude mít čtyři podniky a nejlepší jezdec získá Putovní pohár prezidenta Autoklubu ČR. Vznik šampionátu inicioval Autoklub ČR a sami pořadatelé tradičních veteránských soutěží.

Miroslav Krejsa za 1000 mil Československých, Karel Kupka, organizátor Brno Revival, Ladislav Samohýl a Miloslav Regner za Grand Prix Bugatti – Zlín a Marketa Profeldová, ředitelka závodu Zbraslav–Jíloviště, deklarovali zájem zpestřovat a ve spolupráci s Autoklubem ČR zvyšovat atraktivitu jejich již teď kvalitních závodů. Hnacím motorem všech zúčastněných je vášeň pro historická vozidla a podpora této zájmové činnosti.

„My vlastně obnovujeme historickou tradici. Autoklub stál u vzniku a byl přímým pořadatelem věhlasných 1000 mil československých i Zbraslav–Jíloviště, jednoho z nejstarších závodů u nás. Šampionátem navazujeme na tento odkaz a zároveň chceme podpořit současné pořadatele v jejich úsilí,“ uvedl prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček.

Autoklub ČR se ujímá role zastřešující organizace a sportovní autority. Dále zabezpečí dodávku technického zajištění systému měření času a vyhodnocení výsledků, organizační a materiální vybavení, komunikaci s veřejností a médii a propagaci šampionátu.

Soutěž bude vypsána pro vozidla vyrobeny do roku 1939. Soupeřit budou v jízdě pravidelnosti, pojedou tedy s časem, nikoliv proti němu. Do konce února 2019 budou zveřejněny standardní propozice na nových webových stránkách s představením vizuálu šampionátu. Z každého závodu bude pro média připravena foto/video dokumentace s tiskovou zprávou.

První ročník šampionátu Grand Prix historických vozidel se pojede v roce, kdy Autoklub ČR slaví 90. výročí klubového domu v Opletalově ulici. „Naším cílem je otvírat klubový dům široké veřejnosti. Již letos se nám to povedlo velmi úspěšnou akcí Pocta motorismu. I v jubilejním roce se zaměříme na šíření slávy nejproslulejší motoristické adresy u nás. A šampionát historických vozidel bude jednou z akcí, kterou chceme přilákat pozornost,“ prozradil Jan Šťovíček.

Kalendář závodů:

1000 mil Československých 13. – 15. 6. 2019

Brno Revival 29. – 30. 6. 2019

Grand Prix Bugatti 16. - 18. 8. 2019.

Zbraslav–Jíloviště 7. – 8. 9. 2019

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku