Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Bentley Continental GT Number 9 Edition by Mulliner: 100 aut ke stoletému jubileu

Tomáš Dusil Tomáš Dusil 6. 3. 2019 • 19:16
9
2
Zobrazit náhledy (9)
Bentley Continental GT Number 9 Edition by Mulliner Bentley Continental GT Number 9 Edition by Mulliner Bentley Continental GT Number 9 Edition by Mulliner Bentley Continental GT Number 9 Edition by Mulliner
Na autosalonu v Ženevě ukázalo Bentley limitovanou edici svého nového Continentalu GT pojmenovanou GT Number 9 Edition by Mulliner. Vznikne pouhých 100 kusů.

Novinka britské značky, která se poprvé ukazuje v těchto dnech na autosalonu v Ženevě, hledala inspiraci v závodních vozech Bentley let dávno minulých. Jde současně o oslavu 100 let této britské automobilky, což dokazuje také počet pouhých 100 exemplářů tohoto exkluzivního vozu. Auto samozřejmě vychází z nové generace modelu Continental. Výrobu stovky kusů bude mít na starosti společnost Mulliner, sídlící v Crewe.

video

Edice Number 9 Edition vzdává hold Timu Birkinovi, jednomu z takzvaných „Bentley Boys“ z 20. a 30. let minulého století. Birkin byl původně zákazníkem Bentley, později ale také závodníkem. Podílel se na tvorbě slavného závodního stroje No.9 „Blower“, který vycházel ze sériového modelu Bentely 4½. Birkin se s ním účastnil také slavného závodu 24 hodin v Le Mans.

Následně vznikla série produkčních vozů Bentely 4½ využívající přeplňování kompresorem. Vůz vyvinul inženýr, Amherst Villiers, který ale nebyl zaměstnancem Bentley. Po namontování kompresoru došlo u tohoto vozu ke zvýšení výkonu ze 110 koní na 175 koní.

Vyberte si barvu

Nový Number 9 Edition by Mulliner bude od běžného Continentalu rozeznatelný na první pohled třeba podle specifické masky chladiče. Budoucí movití zákazníci dostanou na výběr ze dvou laků karoserie – zelenou Viridian, respektive černou Beluga. Standardem budou 21palcová desetipaprsková lehká kola, jejichž barva bude odpovídat karoserii vozu. Chybět nemá ani speciální aerodynamický bodykit z uhlíkových materiálů. Barvě karoserie bude odpovídat také barva čalounění kabiny. Ta se vyznačuje vysokým leskem s hliníkovým dekorem na středním panelu, respektive lesklým na palubní desce.

Chybět nebudou ani klasické hodiny British Jaeger. Ty byly vyvinuty v rámci spolupráce mezi Mullinerem a společností British Jaeger. Jsou inspirovány těmi, používanými na originálním voze No.9 „Blower“. V novince se údajně při jejich výrobě využívá stejných a tedy tradičních metod, jako v případě jejich použití v původním voze.

Související články

Témata

Autosalon Ženeva 2020

Seznam premiér  Zájezdy  Historie  Kia Sorento  Renault Mégane 2020  Seat Leon  Škoda Kamiq Scoutline  Toyota Yaris 

Jubilejní 90. ročník autosalonu Ženeva se koná mezi 2. březnem a 15. březnem 2020. V pondělí 2. března odpoledne bude na výstavišti Palexpo vyhlášeno evropské Auto roku 2020 (COTY). Na úterý 3. a středu 4. března připadají novinářské dny, pro veřejnost je otevřeno od čtvrtka 5. března.

Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
Avatar - HitmanPB
6. 3. 2019 21:42
Re: Zelenou, Tuzemák a Vodka Jou !!!
Ešte bol iba obed a taký brilantný a distinguovaný príspevok hodný tohoto auta, tak to som skutočne nečakal... :yes:
Ty si skutočne nedostihnuteľný etalón diskusií na tomto webe - píšeš síce obsiahle, ale hlavne k (od) veci >:D
Avatar - CICERO
6. 3. 2019 13:25
Zelenou, Tuzemák a Vodka Jou !!!
Neznal bys mě,
kdybych nebyl diskutér,
ne*ral bych tě,
kdybych nebyl diskutér,
je*al bych se,
kdybych nebyl diskutér,
jsem šťastnej, že jsem dikutér!
polib mi pr*el !!

kdybych nebyl diskutér, tak by nebyl tento koment,
nebylo by humoru a nic co je teď,
žádnej koment, žádnej bizz
žádnej hit, jen prázdnej byt,
seděl bych doma, hltal TV Nova
čekal až přijde podpora, pořád dokola
každej den hospoda, 10 piv a fotbal
zelenou, tuzemák a vodka jou,
možná bych poslouchal Kabát a Olympic,
stahoval por*o a pořád honil d**k,
kdybych nebyl diskutér o hodně bych přišel,
kontakty, zážitky a beat od Wiche,
nebyl by(ch) Ciceron a jeho slavný battly,
skandály a hymny a to Nevíš jak je těžký,
nebyl bych MC, ale masnej dem*nt
a dneska pod stolem by nebyl k***a konec! >:-[]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku