Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Bentley pracuje na ultraexkluzivním roadsteru. Vznikne pouze 12 kusů

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 28. 11. 2019 • 00:13
17
Zobrazit náhledy (17)
Bentley EXP 100 GT Bentley EXP 100 GT Bentley EXP 100 GT Bentley EXP 100 GT Bentley EXP 100 GT Bentley EXP 100 GT Bentley EXP 100 GT Bentley EXP 100 GT Bentley EXP 100 GT Bentley EXP 100 GT Bentley EXP 100 GT Bentley EXP 100 GT

Pokud jsou pro vás současné modely Bentley už příliš okoukané, můžete si počkat na chystanou limitku. Exkluzivní bude vzhledem, ale i cenou.

V rámci oslav stého výročí od založení automobilky představilo Bentley letos v létě unikátní koncept EXP 100 GT. Byla to vize toho, jak budou vypadat luxusní grand tourery v roce 2035, a jak si můžete připomenout v přiložené galerii, šlo o vskutku působivé dílo.

A právě designovými prvky tohoto vozu by se měla nechat inspirovat připravovaná novinka Bentley. Společnost totiž údajně pracuje na ultraexkluzivním roadsteru, jenž vznikne ve spolupráci s divizí Mulliner (specialista na luxusní limitky), přičemž celkový vzhled se má futuristickému konceptu značně podobat.

Bentley a Mulliner už spolu vytvořily pěknou škálu limitovaných automobilů, za zmínku stojí například Bentley State Limousine – speciál pro britskou královnu Alžbětu II., jenž byl představen v roce 2002 a podrobně jsme se mu věnovali v nedávném článku.

Ale zpět k chystané novince, o které se zatím ví jen minimum informací. Spekuluje se, že spatřit světlo světa by mohla v roce 2021 coby dvoumístný model s otevřeným nebem nad hlavou, v interiéru se počítá s recyklovanými, avšak prémiovými materiály. Veškeré další podrobnosti ale zůstávají pečlivě střeženým tajemstvím.

Zatímco koncept EXP 100 GT dostával čistě elektrický pohon se čtyřmi elektromotory, připravovaný projekt by měl vsadit na poctivou spalovací strojovnu, nejspíše dobře známý šestilitrový W12. Zatím nevíme, jestli v případě limitky dojde k nárůstu výkonu a krouťáku, minimálně ale můžeme počítat s výkonem 467 kW a 900 newtonmetry točivého momentu, se kterými Continental GT Convertible potřebuje na stovku 3,8 sekundy a pokračovat může na maximální rychlost 333 km/h.

Automobily Bentley nepotkáváme na každém rohu a pro limitky to platí dvojnásob. Zejména pak pro tu, jejíž výroba je omezena na pouhopouhých 12 kusů (možná méně). Nepochybujeme ale o tom, že se po nich rychle zapráší, i když se předčasně hovoří o cenovce 45 milionů korun.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku