Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Bentley představuje otevřený Continental GT Speed Convertible

Ondřej Mára Ondřej Mára 14. 4. 2021 • 17:37
21
7
Zobrazit náhledy (21)
Bentley Continental GT Speed Convertible Bentley Continental GT Speed Convertible Bentley Continental GT Speed Convertible Bentley Continental GT Speed Convertible Bentley Continental GT Speed Convertible Bentley Continental GT Speed Convertible Bentley Continental GT Speed Convertible Bentley Continental GT Speed Convertible Bentley Continental GT Speed Convertible Bentley Continental GT Speed Convertible Bentley Continental GT Speed Convertible Bentley Continental GT Speed Convertible Bentley Continental GT Speed Convertible Bentley Continental GT Speed Convertible Bentley Continental GT Speed Convertible Bentley Continental GT Speed Convertible

Otevřená verze modelu Speed by měla nabízet nejlepší řidičský zážitek ze všech kabrioletů v řadě Continental GT. Říká Betley.

Po nedávné premiéře ostrého Bentley Continental GT Speed, který byl označován jako nejdynamičtější model v historii automobilky, přijíždí jeho otevřená verze s tradičním označením Convertible, která by měla být nejvýkonnějším a nejřidičtějším provedením otevřeného Grand Toureru.

Stejně jako kupé, i třetí generace Continentalu GT Speed Convertible je osazena 6,0litrovým ručně skládaným motorem W12 TSI, který slibuje působivý výkon 659 k a 900 N.m točivého momentu. Akceleraci z 0 na 100 km/h tak otevřený Speed zvládá za 3,7 sekundy (o 0,1 sekundy pomaleji než kupé), maximální rychlost je však stále 335 km/h.

Motor, stejně jako osmistupňová dvouspojková převodovka DSG, byly pro modely Speed speciálně upraveny, díky čemuž vůz nabízí unikátní jízdní charakteristiku. To je pak patrné především v režimu Sport, kdy systém pohonu všech kol upřednostňuje zadní nápravu, převodovka řadí dvakrát rychleji než u klasických modelů, přeřazuje později a podřazuje dřív. Dokonalou kulisu svižné jízdě pak dělá sportovní výfuk.

Podvozek umí být patřičně komfortní, jak se na model Bentley sluší, současně je však stabilní a měl by řidiči nabízet oporu a dostatečnou trakci i v zatáčkách. S tím ostatně souvisí speciální adaptivní vzduchový podvozek a systém Bentley Dynamic Ride, který pomocí 48V aktivních stabilizátorů pomáhá udržet karoserii stabilní.

Systém aktivního pohonu všech kol byl překalibrován pro všechny jízdní situace, nechybí systém aktivního řízení všech kol a samozřejmostí je elektronický zadní diferenciál. Brzdy mohou být nově karbon-keramické, takže nabídnou vyšší výkon a pomalejší vadnutí.

Continental GT Speed je vybaven látkovou stahovací střechou, dostupnou v 7 barevných kombinacích (včetně tvídu) a skládanou ve tvaru písmene Z, kterou je možné natáhnout či stáhnout stisknutím jediného tlačítka během 19 sekund – a to při rychlosti až do 50 km/h. Unikátní vzhled pak podtrhují až 22“ kovaná kola Speed, společně s černými rámečky a dekoracemi (mřížka chladiče, nástavce prahů, atd.).

Interiér klasicky překypuje prémiovými materiály, včetně různých typů obložení a čalounění. Nechybí dřevěný dekor, Alcantara nebo kůže. Zákazníci si přitom mohou vybrat až 15 hlavních barev a 11 barev sekundárních, nechybí diamantové prošívání, nápisy Speed v sedadlech, obložení v černém klavírním laku, plaketky, Alcantarou čalouněný volant, hliníkové detaily, atd.

Jako u jiných modelů Continental GT Convertible se pak zákazníci mohou těšit na různé komfortní doplňky jako je vyhřívání volantu, vyhřívání sedadel i loketních opěrek a systém foukání teplého vzduchu na krk.

Související články

Témata
Avatar - Barrichello
15. 4. 2021 10:39
Re: Názor odborníka
Tohle je GT a ne superport a teplotu oleje, tlak, napětí kaumulátoru, teplotu chladicí kapaliny a teplotu oleje v převodovce má i můj Charger a to taky není sporták, akorát ne na analogových ukazatelích ale v SRT menu v obrazovce infotaimentu :-) :-)
Avatar - Barrichello
15. 4. 2021 10:38
Re: Prostě paráda,
tak Bentayga je obluda, ale Continetal a Fyliing Spur se povedli, to jako jo.
Avatar - white label
14. 4. 2021 18:46
Re: Názor odborníka
A kdo má jako být ten "odborník"?
Avatar - white label
14. 4. 2021 18:43
Re: Prostě paráda,
Hlavně na té titulce vypadá dokonale...
Avatar - Allo
14. 4. 2021 13:45
Novinka pro
Daniela Vávru :D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku