Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Bentley SUV: První oficiální fotografie

Aleš Jungmann Aleš Jungmann 19. 3. 2014 • 19:58
2
20
Vypadá to, že se nás Bentley s jeho novým SUV bude pokoušet nějakou dobu napínat. Zde je první fotografie.

První fotografie modelu, který by měl na silnice vyjet někdy v průběhu roku 2016, toho příliš neukazuje. S trochou nadsázky se dá říci, že to vypadá, jako kdyby někdo zachytil při dovádění v dunách model Continental GT.

O ten však s určitostí nejde, velikost mřížky chladiče (ale také třeba čelní plocha okna) jasně napovídá, že máme tu čest s něčím mohutnějším a vyšším. Kategorie vozů SUV má podle oficiální tiskové zprávy dostat nového krále, historicky nejsilnější a nejluxusnější model, jaký jde v současné době koupit. Šéf automobilky Bentley Wolfgang Schreiber se dokonce nebojí hovořit o „vytvoření zcela nového podsegmentu na trhu s automobily SUV“, takže na tom zřejmě něco bude.

Ohledně techniky se často hovoří o sdílení platformy s Porsche Cayenne a nejnovější neoficiální zdroje uvádějí, že budou možná využity i některé další části skeletu karoserie německého SUV. V případě pohonné jednotky již samotný Schreiber dříve potvrdil, že nové SUV vedle konvenčního provedení se zážehovým motorem bude prvním zástupcem značky Bentley s hybridní technikou. Jednou z možností je využití orgánů z Porsche Panamera S E-Hybrid – kombinace třílitrové benzinové V6 a elektromotoru. Podle informací britského Auto Expressu přímo od Wolfganga Schreibera se Bentley nebrání ani verzi se vznětovým motorem. Za nejvhodnější vznětovou jednotku pro britské SUV se v současnosti považuje modernizovaný 4,2-litrový osmiválec, kterým má disponovat nová generace Audi Q7.

Společnost investuje do vývoje a výrobních kapacit přes 800 milionů liber, tedy přes 26 miliard korun. V plánu je prodej minimálně 3 tisíc vozidel ročně. Jejich cena by se měla pohybovat kolem čtyř milionů korun, automobilka má přitom již dnes více než 2000 objednávek od klientů, kteří ani neviděli finální podobu vozu. Očekává se, že největšími trhy pro SUV Bentley budou USA a Čína, které mají představovat zhruba 50 % tržeb. Následovat má Rusko a Střední východ, zatímco Evropa bude jedním z nejmenších trhů pro tento model.

Související články

Témata
Avatar - Hammunasakra
21. 3. 2014 11:13
Re: Ten nadpis mě zklamal, těšil jsem se na fotografie a ona
:yes: :-)
21. 3. 2014 09:52
Re: Ten nadpis mě zklamal, těšil jsem se na fotografie a ona
Určitě ne. Může jít třeba o kompresory klimatizace, startéry, akumulátory atd.
Avatar - flyboyeda
20. 3. 2014 17:29
Re: Ten nadpis mě zklamal, těšil jsem se na fotografie a ona
Q7 je dle mě jedno z nehnusnějších aut co znám a že to není dobré auto mě nepřekvapuje, doufám že nová Q7 bude mnohem lepší jak ta současná a že nové Bentley SUV bude vypadat takto:

[odkaz]
Avatar - Hammunasakra
20. 3. 2014 14:39
Re: Ten nadpis mě zklamal, těšil jsem se na fotografie a ona
Fakt myslíš že sdílení mezi Porsche VW Audi Bentley a Lamborghini velkym SUV zůstává jen u platformy? >:D
Vůbec nezpochybňuju že ví jak se má stavět, jen řikám že Audi Q7 je špatný auto ;-)
Avatar - Pekelná Micinka
20. 3. 2014 13:41
Re: ok
...a v emirátech ;-)
Články odjinud