Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Bláznivá představa, která se nesplní. Jak by se vám líbil supersport od Škody?

Jan Zajíc Jan Zajíc 6. 4. 2020 • 13:45
12
16
Zobrazit náhledy (12)
Škoda iVs Concept Škoda iVs Concept Škoda iVs Concept Škoda iVs Concept Škoda iVs Concept Škoda iVs Concept Škoda iVs Concept

Že by Škoda v blízké budoucnosti začala vyrábět supersport s motorem uprostřed, je pochopitelně nesmysl. 

Důvodů existuje celá řada a asi nemá smysl je tu vyjmenovávat. Každopádně nejsportovnějším modelem v nabídce české automobilky je a určitě ještě chvíli bude Škoda Octavia RS. I když... V posledních letech se objevily spekulace hovořící o elektrickém kupé, které by mělo čerpat inspiraci i u legendární Škody 110 R. Tak uvidíme.

Přestože se však Škoda orientuje zejména na modely pro masy, neznamená to, že bychom si nemohli supersport s okřídleným šípem ve znaku představit. Udělal to také Polák Bartłomiej Tarnowski, který má ovšem navíc tu výhodu, že svou vizi dokázal přetavit v pozoruhodné ilustrace.

Na nich si můžeme prohlédnout nízké a agresivně vyhlížející kupé s motorem uprostřed, které trochu připomíná vozy Lamborghini. Současně ale na něm najdeme řadu designových prvků charakteristických pro škodovky.

Je tu tedy typická maska chladiče, disky kol připomínají kola Octavie RS, zadní světlomety mají tvar písmene C. A na zádi dokonce nechybí ani nápis ŠKODA, což je relativně čerstvý designový prvek české značky. Světlomety vpředu i vzadu spojuje LEDková lišta.

V interiéru vidíme minimalistickou palubní desku s infotainmentem a digitálním přístrojovým panelem. zajímavým detailem je dvouramenný volant - stejné řešení nabízí nová Octavia.

Tak co na říkáte? Jak se vám tahle představa škodováckého supersportu líbí?

Související články

Témata
9. 4. 2020 15:47
škoda hypercar
moc pěkná představa, kompliment tomu kdo jí vytvořil, jelikož on uviděl ve Škodě sportovní potenciál!!! Rád bych však zmínil, že i já sám mám několikpředstav na téma Hyper sportů od Škody. Máte li zájem, prosím navštívte Facebookovou stránku Cars of Czars
8. 4. 2020 07:56
Octavia?
Nejsportovnější Škoda neni Octavia RS, ale Superb 280 PS. Je to čtyřkolka, má o 26 kW víc a stovku zvládne o sekundu rychleji!
7. 4. 2020 23:11
Interiér
Se opravdu velmi nepovedl. Jinak pěkné, klidně bych se projel :-)
7. 4. 2020 21:24
Lamborghini z Marsu
Ale jo, není to špatné a i ta škodovka je v tom snad trochu vidět, ale obecně jsem i k továrním malůvkám a konceptům docela skeptický vzhledem k jejich užitečnosti. Namalovat hezké auto umí docela dost lidí, což ukazuje i tenhle Polák, ale ne každý umí takové auto dostat do výroby a smysluplně ho z hlediska nákladů a zisku vyrábět. A tady se bavíme jen o ryze fanouškovském počinu.
Je to taková vize toho, jak by mohlo vypadat třeba pěkné víkendové bydlení pro dva na Marsu. Tatra dojela ze Štrby do Tatranské Lomnice. Obávám se, že Škoda do Sant'Agata Bolognese nikdy nedojede.
7. 4. 2020 12:08
Re: wv gate
A kufor, má to kufor? Aspoň 500 litrov...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku