Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Bloodhound SSC byl zachráněn a můžeme se dočkat rekordních jízd!

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 18. 12. 2018 • 00:16
24
Zobrazit náhledy (24)
Bloodhound SSC Bloodhound SSC Bloodhound SSC Bloodhound SSC Bloodhound SSC Bloodhound SSC Bloodhound SSC Bloodhound SSC Bloodhound SSC Bloodhound SSC Bloodhound SSC Bloodhound SSC Bloodhound SSC Bloodhound SSC Bloodhound SSC Bloodhound SSC Bloodhound SSC Bloodhound SSC Bloodhound SSC
Projekt rekordního vozu Bloodhound SSC získal nového investora. Ten jej zachránil v hodině dvacáté a chce jej dovést do zdárného konce.

Projekt rekordního vozu Bloodhound SSC, jehož cílem je pokořit rychlost 1000 mil v hodině (1609 km/h), se během letošního podzimu dostal do vážných finančních problémů. Podle informací z počátku letošního prosince pak měl být ukončen.

Andrew Sheridan a Geoff Rowley, společní správci společnosti Bloodhound Program Ltd, nyní vydali prohlášení, v němž uvádí, že byli kontaktováni řadou zájemců. Mezi nimi byl i Ian Warhurst z Yorkshire, který odkoupil akcie projektu a hodlá v něm údajně pokračovat.

Bližší informace ohledně projektu Bloodhound SSC mají být zveřejněny začátkem příštího roku. V souvislosti s Ian Warhurstem lze zmínit, že tento inženýr patří mezi 100 největších podnikatelů ve Velké Británii.

Projekt Bloodhound SSC, za nímž stojí Richard Noble a Andy Green, byl zahájen v roce 2007 a odhalen v roce 2008.

Podle původních plánů z roku 2008 měl Bloodhound SSC pokořit rychlost 1000 mil v hodině (1609 km/h) již v roce 2011, ale složitý vývoj rekordního stroje a finanční náročnost celého projektu stojí za neustálým posouváním termínu rekordní jízdy.

Držitelem stále platného rekordu nejvyšší rychlosti na zemském povrchu a zároveň i prvním pozemním vozidlem, kterému bylo oficiálně uznáno překonání zvukové bariéry, se stal Thrust SSC s rychlostí 1228 km/h (763 mph) dne 15. října 1997.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud