Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW a PSA zahájily spolupráci na hybridech

David Bureš David Bureš 3. 2. 2011 • 12:22
4
První výsledky spolupráce uvidíme v sériových automobilech v roce 2014.

BMW a PSA rozšíří spolupráci projektem BMW Peugeot Citroën Electrification, pod kterým je schován společný vývoj a výroba součástek pro hybridní automobily. Dohodu tento týden podepsali předseda představenstva skupiny BMW Norbert Reithofer a předseda představenstva PSA Peugeot Citroën Philippe Varin.

Společný podnik ještě musí obdržet souhlas od příslušných protimonopolních úřadů, v případě odsouhlasení se budou součástky pro hybridní vozy vyrobené v rámci této spolupráce montovat do modelů obou partnerů od roku 2014.

Německo-francouzský projekt se zaměří na vývoj a výrobu bateriových modulů, elektrických strojů, generátorů, výkonové elektroniky, nabíječek a vývoj softwaru pro fungování hybridních systémů. Společný vývoj a výroba, popřípadě společný nákup produktů má oběma partnerům přinést výrazné úspory.

Výkonným ředitelem nového podniku se stane současný manažer pro nákupní strategie skupiny BMW Wolfgang Güllich, post generálního ředitele získá stávající ředitel divize Péče o zákazníky a plánování kvality ve skupině PSA Jean Leflour.

Hybridní automobily doteď oba partneři vyvíjeli samostatně. BMW prodává mild-hybrid ActiveHybrid 7 a full-hybrid X6 ActiveHybrid, které vznikly spoluprácí s Daimlerem a General Motors. Vedle toho je zástupci z řad běžných řidičů testován elektromobil Mini E.

Peugeot s Citroënem se zase zaměřily na hybridní diesely. Během letošního jara se má na trhu objevit Peugeot 3008 HYbrid4 s dvoulitrovým dieselem HDi o výkonu 120 kW a elektromotorem s 27 kW. Vedle toho se již vyrábí elektrický Peugeot iOn a Citroën C-Zero, což je ve skutečnosti přeznačkované Mitsubishi i-MiEV.

BMW a PSA nyní společně vyrábějí motory 1,6 VTi a 1,6 THP, které používají vozy Peugeot, Citroën a Mini. Od loňska pak probíhá společný vývoj nových čtyřválců, které mají splňovat normu Euro 6.

Související články

Témata
Avatar - Ronault.
3. 2. 2011 22:53
Re: Německej francouz nebo francouzskej němec?
Jak je to přesně, to bych musel hledat, možná bych dohledal, ale vzhledem k tomu, že PSA má potenciál jich prodat více než BMW, tak bych to viděl na tu spolupráci, ale těžko říct, peníze v tom mají určitě oba.
Avatar - positivemind
3. 2. 2011 17:51
Re: Německej francouz nebo francouzskej němec?
Není to tak, že na nich nejen spolupracovalo, ale konkrétně THP vyvinulo?
Avatar - Ronault.
3. 2. 2011 17:26
Re: Německej francouz nebo francouzskej němec?
Už léta si můžeš koupit v Peugeotech a Citroenech motory, na kterých spolupracovalo BMW (VTI, THP) a v nejmenších BMW, říkejme jim MINI, můžeš mít motor HDI. Nihil novum sub sole.
Avatar - positivemind
3. 2. 2011 14:05
Německej francouz nebo francouzskej němec?
Tak a teď každý, komu se nebude pozdávat "francouzská" technika, neměl by si kupovat ani hybridní BMW.

A nebo, když někdo bude chtít hybridní BMW a nebude na něj mít, může si koupit Peugeota >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud