Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW bude dodávat díly automobilce Karma

Michal Fokt Michal Fokt 13. 11. 2015 • 23:40
56
5
Zobrazit náhledy (56)
BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW
Mnichovská značka se stane klíčovým dodavatelem pohonných systémů pro výrobce automobilů Karma s alternativními systémy pohonu.

Designér Henrik Fisker ukončil výrobu luxusního hybridního sedanu Karma v roce 2012 a vloni společnost koupil čínský výrobce dílů Wanxiang. Ten firmu přejmenoval podle auta na Karma Automotive a letos chce obnovit výrobu. Začne přitom se známým, již sedm let starým sedanem, přičemž další rozšíření nabídky by mělo přijít v roce 2017.

A co má vlastně Karma v plánu? Zůstat u produkce aut s alternativními systémy pohonu. Bude vyrábět hybridy i čisté elektromobily, což si ovšem žádá poměrně rozsáhlé know-how a to Fiskerovo z počátku dekády už asi nebude zrovna aktuální. Číňané tedy vyhledali překvapivého spojence - BMW.

Mnichovská automobilka jim podle smlouvy, kterou obě strany podepsaly, bude dodávat "komponenty pohonných systémů včetně vysokokapacitních systémů dobíjení a široké škály hybridních a elektrických systémů". Jak už bylo řečeno, prvním vozem s díly BMW bude oživená Karma ve verzi plug-in hybrid. Vůz by se měl od původního vozu lišit jen minimálně, máme ale prý čekat "výrazná vylepšení v klíčových oblastech".

Původní Karma disponovala dvoulitrovým turbomotorem, dvěma elektromotory a 20kWh Li-Ion akumulátorem. Vůz tak měl k dispozici výkon 300 kW a točivý moment 1300 N.m, což mu umožňovalo zrychlit z nuly na stovku za 5,9 s a jet rychlostí 200 km/h.

Témata
Avatar - Hammunasakra
13. 11. 2015 22:07
Re: původní motorizace
Bez komentáře >:D
Avatar - Michal Fokt
13. 11. 2015 19:52
Re: původní motorizace
Tak to se omlouvám, o BMW se zde psalo v jednom ze starších článků, tak jsem to dále nezkoumal. :*)
13. 11. 2015 19:34
Re: původní motorizace
A určite sa cíti byť redaktorom?
Avatar - Hammunasakra
13. 11. 2015 14:26
Re: původní motorizace
:yes: :-)

Fokt dál posiluje pozici nejnekvalitnějšího redaktora ACZ >:D
13. 11. 2015 13:18
původní motorizace
Dobrý den, jen pro info - do původního vozu Fisker Karma nedodávala motor automobilka BMW, ale General Motors, se kterou měla automobilka Fisker svázanou spolupráci ( která ji ve finále stála život ). GM dodávalo nejen motor, ale i dalších pár komponent vč. několika ovládacích prvků v interiéru ...
Jinak jim držím palce - tak krásný auto, jakým je Karma, se na silnici jen tak nevidí. Henrik v oblasti designu odvedl fantastickou práci. ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud