Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW divize M zvažuje vývoj vlastních modelů, poslední představila v roce 1978

Ondřej Mára Ondřej Mára 18. 6. 2019 • 14:26
22
1
Zobrazit náhledy (22)
BMW M1 Hommage BMW M1 Hommage BMW M1 Hommage BMW M1 Hommage BMW M1 Hommage BMW M1 Hommage BMW M1 Hommage BMW M1 Hommage BMW M1 Hommage BMW M1 Hommage BMW M1 Hommage BMW M1 Hommage BMW M1 Hommage BMW M1 Hommage BMW M1 Hommage BMW M1 Hommage BMW M1 Hommage

Když se řekne divize M, většina z nás si vybaví úchvatné sportovní vozy, které vycházejí z klasických produkčních modelů automobilky BMW. To by se však mohlo v blízké budoucnosti změnit, neboť šéf divize M přiznal úvahy o vývoj vlastních modelů.

Od představení posledního vozu, který vznikl čistě v režii divize M, uplynulo minulý rok již 40 let. Tím vozem bylo BMW M1, představené v roce 1978, které se v roce 2008 dočkalo i následovníka - avšak pouze v podobě konceptu. Zajímavých konceptů přitom BMW M v minulosti představilo hned několik, žádný z nich se však nedostal do výroby.

V otázce výroby vlastních modelů přitom mohou  mnichovští jen tiše závidět svým rivalům z AMG, kteří kromě úprav sériových vozů Mercedes-Benz představují i vlastní novinky. Jmenovat můžeme třeba současnou řadu GT, dostupnou v provedení kupé i roadster, nebo chystaný hypersport ONE, který slibuje zážitek z Formule 1 na běžných silnicích.

Markus Flasch, šéf divize M, však v rozhovoru pro australský motoristický web Car Sales naznačil, že situace by se mohla brzy změnit. Během představení modelů X3 M a X4 Flasch totiž australským kolegům prozradil, že divize M skutečně uvažuje o vývoji vlastních modelů. A již nyní prý existuje několik vizí.

Flasch zatím bohužel nebyl příliš konkrétní, australský web však od jednoho ze zdrojů z divize M zjistil, že v úvahu připadá hned několik karosářských variant. Pod kapotou by se také mohly objevit různé pohonné jednotky, od tradičních spalovacích, až po čistě elektrické. Prozatím je však celý projekt pouze v začátcích a tak existuje spousta různých variant.

Ať už ale budou nové vozy z produkce BMW divize M jakékoliv, budou muset „odpovídat našemu charakteru a být kombinací preciznosti, agility a luxusu,“ jak uvedl Flasch. V rozhovoru také nezapomněl zmínit, že divize M „nikoho nekopíruje, ale vydává se vlastní cestou.“ Pragmatici by z toho mohli vycítit, že unikátní modely M by mohly vyjít pěkně draze, podle Flasche by se však nemuselo nutně jednat o nejdražší modely v nabídce divize M.

Pokud by se divize M skutečně rozhodla pro stavbu vlastního modelu, očekáváme, že jeho premiéra by mohla proběhnout nejpozději do roku 2022. Právě za tři roky totiž divize M oslaví 50 let coby samostatná dceřiná společnost BMW a sporťák z vlastní produkce by byl zajímavým darem pro všechny příznivce.

Související články

Témata
Avatar - CICERO
18. 6. 2019 14:11
Taky zvažuju... :-)
Že to přemaluju, ale nevím proč, prostě ho mám nad postelí na zdi namalovaný... 140X60cm... :D A pořád čekám... :D (M1 Hommage ) ...byla velká prdel sehnat černou barvu... ale je fakt , že kryla a pořád kryje, jak žádná jiná...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku