Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lewis Hamilton chce stvořit ještě rychlejší Mercedes-AMG One

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 26. 2. 2019
16
4
Zobrazit náhledy (16)
Mercedes-AMG Project One Mercedes-AMG Project One Mercedes-AMG Project One Mercedes-AMG Project One Mercedes-AMG Project One Mercedes-AMG Project One Mercedes-AMG Project One Mercedes-AMG Project One Mercedes-AMG Project One Mercedes-AMG Project One Mercedes-AMG Project One
Lewis Hamilton, pětinásobný mistr světa F1, se chce podílet na vzniku speciálního vydání hypersportu Mercedes-AMG One. Můžeme díky tomu očekávat přichod LH Edition.

Značka Mercedes-AMG představila na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem na podzim roku 2017 svůj hypersport Project One, který se v loňském roce dočkal přejmenování na Mercedes-AMG One.

Hypersport představuje vrchol oslav padesátého výročí původní společnosti AMG a na jeho vývoji spolupracuje Mercedes-AMG v Brixworthu a tým Mercedes-AMG Petronas Motorsport v Brackley.

Podle zpráv z podzimu loňského roku se hypersportu s hybridním pohonným ústrojím, jehož srdcem má být přeplňovaný 1,6litrový šestiválec, mají první zákazníci dočkat v průběhu příštího roku.

Lewis Hamilton se nyní v rozhovoru pro Top Gear zmínil, že si dovede představit výkonnější, hlasitější a ještě exkluzivnější vydání modelu Mercedes-AMG One, na jehož vývoji se chce podílet a dát mu označení LH Edition. Tím se mimochodem již poměrně tradičně pyšní motocykly značky MV Agusta, na jejichž úpravách se Lewis Hamilton podílí.

Mercedes-AMG LH Edition se má v případě svého vzniku podle slov Lewise Hamiltona pyšnit hlasitějším výfukovým systémem a rovněž i výkonnějším provedením přeplňovaného vidlicového šestiválce. Zároveň má dojít i k úpravám vzhledu, na nichž se chce úspěšný závodník podílet podobným způsobem jako u již zmiňované značky MV Agusta.

Zda Mercedes-AMG One LH Edition skutečně vznikne, není prozatím jisté, ale bezpochyby by se našla řada zájemců o toto provedení hypersportu s technikou ze světa F1 a výraznějším podílem slavného jezdce na jeho vzniku.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Ehm....
webpaja
| 27. 2. 2019
Evidentně to zvojtil ;-)
Avatar - CICERO
čau lidi...
CICERO
| 26. 2. 2019
Dobrej nápad Lewisi! Ale předtím vyhraj ještě jeden titul! A budeš fakt hvězda ve hvězdě! Jestli letos zase bude šampion, tak je fakt nejlepší,doteď to měl moc snadné, minulou sezonu těžce na káhánku měl a letos? >:-[] :yes: Je to otevřené >:D
Avatar - ZZ
Ehm....
ZZ
| 26. 2. 2019
Ty se poslední dobou o motorismus moc nezajímáš, viď? ;-)
Ehm....
V*o*j*t*a
| 26. 2. 2019
1,6 l šestiválec? Fakt?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku