Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW letos nabídne odemykání auta přes mobil

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 1. 3. 2018 • 10:13
10
Automobilka BMW letos v červenci uvede na trh možnost odemykání vozu pomocí mobilního telefonu. Auto bude možné za pomoci mobilního telefonu i nastartovat. Oznámili to zástupci BMW na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně.

Vedle odemknutí a zamknutí vozu umožňuje BMW Digital Key po usednutí do auta nastartovat motor za pomoci přihrádky pro bezdrátové dobíjení Wireless Charging Pad. Digitální klíč dále například umožní majitelům vozu vybrat až pět dalších osob, s nimiž si přejí sdílet svůj klíč od vozu.

Po svém uvedení na trh bude Digital Key dostupný pro chytré telefony prostřednictvím BMW Connected a bude zpočátku nabízený pro všechny chytré telefony Samsung s funkcí NFC.

BMW již v současnosti umožňuje plánování tras pomocí chytrých telefonů, Google Assistant, hodinek Apple Watch či Amazon Alexa ještě než řidič nastoupí do vozu. Po usednutí do auta pokračuje automatická konektivita funkcemi, jako je přístup k e-mailovým účtům přes Microsoft 360, integrace Skype for Business nebo schopností importovat adresu cíle přímo do navigace automobilu.

Německá automobilka je v poslední době aktivní i na poli autonomního řízení, které se bez mobilního připojení neobejde. Brzy také bude možné díky systému eSIM zahrnout vozidlo do existující telefonní smlouvy uživatele, což umožní přístup k celé řadě funkcí. Testovací centrum pro autonomní řízení vybuduje automobilka v Česku.

Související články

Témata
1. 3. 2018 22:02
Re: V Jeepe som to mal už
To BMW umí také. Ale potřebuješ na to Internet. A nevím, jestli se pak dá bez klíče autem odjet. Normálně ten dálkový start slouží k topení/ klimatizaci. Tedy v USA. V EU se dálkové starty nějak nevedou (a někde je to přímo nelegální).
1. 3. 2018 15:44
V Jeepe som to mal už
pred pár rokmi, takže žiadna novinka. Mohol som ho mobilom naštartovať či odomknúť z druhého konca sveta.
1. 3. 2018 15:32
Re: Výborně
Mě teda fascinuje proč by to měl někdo vůbec chtít? K čemu je to dobrý? To mi má nějak jako usnadnit nebo zpříjemnit používání auta? Já bych to nechtěl ani kdyby to bylo levnější než normální klíč, natož abych za takovou hovadinu platil >:D >:D
1. 3. 2018 15:10
Re: Výborně
Alebo prizvarat o zelezo-betonovy stlp. Tu uz nic ine nepomoze.
Avatar - Hammunasakra
1. 3. 2018 15:03
Re: Výborně
[odkaz] :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku