Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW má nového šéfa vývoje. Pracoval třeba na Opelu Ampera

David Bureš David Bureš 12. 3. 2020 • 18:04
1

Zkušený Klaus Fröhlich odchází do důchodu. Vývoj nových vozů značky BMW tudíž dostane na starosti nový člověk.

Vývoj nových automobilů je odjakživa důležitý, natožpak v dnešní nejisté době, kdy automobilky hledají nejúčinnější cestu, jak snížit emise svých modelů. Proto je pozice šéfa vývoje naprosto klíčová, natožpak třeba ve fanoušky ostře sledované firmě, jako je třeba BMW. Právě mnichovský výrobce nyní hlásí na tomto postu změnu.

Novým vedoucím vývoje BMW se stává Frank Weber, kterého do této funkce zvolila dozorčí rada BMW AG. Na ostře sledované pozici člena představenstva zodpovědného za vývoj střídá zkušeného Klause Fröhlicha, který se v 60 letech musí odebrat do důchodu. Alespoň tak to nařizují interní pravidla mnichovského výrobce pro členy nejvyššího vedení.

Frank Weber se funkce zhostí počínaje 1. červencem 2020. Na starosti bude mít vývoj techniky i nových modelů mnichovské značky. BMW sice v posledních letech rozsáhle mezigeneračně obměnilo svoji paletu, blíží se však nástup nové generace řady 7 nebo z hlediska prodejů klíčového SUV X1. A nezapomeňme ani na nutný příchod nových elektromobilů. Do roku 2025 chce značka 25 elektrifikovaných modelů, z toho polovinu plně elektrických.

Právě s elektrifikovanými automobily má Weber zkušenosti. Do BMW nastoupil v roce 2011 z koncernu General Motors (konkrétně od značky Opel), kde měl na starosti třeba vývoj Chevroletu Volt/Opelu Ampera. V mnichovské automobilce byl třiapadesátiletý manažer naposledy zodpovědný za vývoj luxusních řad.

„Jsme potěšeni, že jsme ve Franku Weberovi našli velmi kompetentního nástupce Klause Fröhlicha. Jako vedoucí produktových řad hrál klíčovou roli v úspěchu mimořádně populárních velkých modelů 7, 8, X5 a X7,“ komentuje výměnu na postu šéfa vývoje předseda dozorčí rady společnosti BMW AG Norbert Reithofer.

Od loňského příchodu Olivera Zipseho na post předsedy představenstva BMW je to už třetí změna v představenstvu mnichovského výrobce.

Klaus Fröhlich byl zkušeným pracovníkem BMW, v mnichovské automobilce působil více než třicet let. Měl tak velký vliv na vývoj aktuálně používané techniky, ať už mluvíme o motorech, elektromotorech nebo digitální konektivitě. Za léta kariéry u BMW mimo jiné vedl vývoj alternativních spalovacích motorů, benzinových agregátů nebo šéfoval projektovému plánování.

„Chtěl bych speciálně poděkovat Klausu Fröhlichovi za jeho dlouholetou úspěšnou službu, nejen za jeho čas v představenstvu společnosti BMW AG. Jménem celé společnosti mu přejeme do budoucna vše nejlepší a jsme si jisti, že Frank Weber bude pokračovat v tomto úspěšném směru,“ říká k Fröhlichovu odchodu Norbert Reithofer.

Fröhlich pracoval jakožto člen představenstva BMW zodpovědný za vývoj od 9. prosince 2014, kdy nahradil Herberta Diesse, který se následující rok šéfem značky Volkswagen. Od roku 2018 pak šéfuje celému koncernu VW Group.

Související články

Témata
12. 3. 2020 22:56
No tě pic, jestli....
...budou budoucí elektrická BMW takové prodejní propadáky jako elektrovehykly Chevrolet Volt/Opel Ampera, tak se mají v Mnichově na co "těšit"! ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud