Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW X4: Menší sourozenec X6 má o krok blíž k výrobě

David Bureš David Bureš 22. 5. 2012 • 21:27
1
142
Páté SUV značky BMW se bude vyrábět v americké továrně Spartanburg spolu s technicky příbuzným X3.

Modelem X6 se BMW trefilo do chuti zákazníků, nyní automobilka bude chtít svůj úspěch zopakovat. Její vedení potvrdilo, že chystá model X4, menší obdobu X6. Plánované SUV bude sdílet své základy s BMW X3.

Automobil tak použije stejné motory, které už je možné objednat pro X3. X4 xDrive28i bude mít pod kapotou benzinový přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec, zřejmě o výkonu 180 kW. X4 xDrive35i použije zážehový třílitrový řadový šestiválec (s 225 kW).

Pro Evropu budou určeny i vznětové jednotky. Základem bude s největší pravděpodobností čtyřválcová verze X4 xDrive20d (135 kW), v nabídce bude i šestiválec ve variantách xDrive30d (190 kW) a xDrive35d (230 kW).

Standardem bude u všech agregátů start-stop systém i rekuperace brzdné energie.

O případné vrcholné variantě X4 M zatím mnichovská automobilka mlčí. Zahraniční média tak spekulují, zda divize M toto SUV vůbec upraví. X3 M totiž (zatím) představena nebyla.

Rozvor 2.810 mm bude shodný s X3, zhruba stejná bude i délka 4.648 mm. X4 však kvůli linii střechy bude nižší než sesterské SUV. Tvar auta si vezme daň i v podobě menšího zavazadelníku.

Související články

BMW X4 se má začít prodávat v roce 2014. Na trhu už je jeden z jeho potencionálních konkurentů – Range Rover Evoque, který je nabízen i ve třídveřové variantě. Do tohoto segmentu však míří i Mercedes-Benz a Audi. Walter de' Silva, šéfdesignér koncernu Volkswagen Group na konci loňského roku prohlásil, že Audi zvažuje výrobu menšího SUV, které by zaplnilo mezeru mezi Q3 a Q5. Takový vůz by se patrně jmenoval Q4. Menší SUV z dílny Mercedesu pak bude postaveno na stejné platformě jako třída A a B.

Témata
23. 5. 2012 17:26
Re: KKdo neumí číst? :-)
A pak že nejsi na kroucení... Dále radši no comment.
23. 5. 2012 12:04
Re: KKdo neumí číst? :-)
Já na kroucení moc nejsem. Napadl jsi napříč majitele BMW, to je hodně krátkozraký...
23. 5. 2012 09:59
Re: KKdo neumí číst? :-)
To jsem rád, že sis ověřil, že jsem o bezmozcích psal v souvisloti s BMW v čele s modely jako X6, která je v tomto ohledu největší extrém a nevkládáš mi do úst, že jsem to tvrdil o majitelích SUV, jak jsem se tu několikrát od pár lidí (myslím i včetně tebe) dočetl. :-) Jak už jsem psal výše, o SUV jsem hovořil pouze v tom smyslu, že jsou pro drtivou většinu majitelů zbytečná a horší než běžná kombi. Což ale také vypovídá o tom, že auto nevybírali nějakou dlouhou úvahou, to uznávám.

Fakt krása, jak se tu neustále překrucuje, abych se mohl do druhého strefovat. Moc se mi tu líbí.
23. 5. 2012 07:43
Re: KKdo neumí číst? :-)
Počti dole, cituji: Jo, tak to bohužel je. Jsem si myslel, že BMW už si image zhoršit nemůže, ale ono jo. Značka vyrábějící auta pro bezmozky, v tom bych fakt chtěl jezdit, filosofie jak stehno
Avatar - Machýrek
23. 5. 2012 06:56
Re: degenerace trhu
Podle toho, co pises, byt bezmozek musi byt celkem fajn ne? ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku