Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW X4 v březnu skončí. Kdy se dočkáme nástupce?

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 13. 2. 2018
37
35
Zobrazit náhledy (37)
BMW X4 BMW X4 BMW X4 BMW X4 BMW X4 BMW X4 BMW X4 BMW X4 BMW X4 BMW X4 BMW X4 BMW X4 BMW X4 BMW X4 BMW X4 BMW X4 BMW X4 BMW X4 BMW X4 BMW X4 BMW X4 BMW X4 BMW X4 BMW X4 BMW X4 BMW X4 BMW X4 BMW X4 BMW X4 BMW X4 BMW X4 BMW X4
Po čtyřech letech opustí automobilový svět první generace BMW X4. Fanoušci se ale nemusí obávat, nástupce už se intenzivně připravuje.

Model BMW X4 se světu prvně ukázal v podobě konceptu roku 2013, o rok později už jsme byli seznámeni s podobou sériového kousku. Životní cyklus první generace trval jen čtyři roky, poslední stvořený exemplář opustí linky výrobny v Jižní Karolíně počátkem března.

Pro prémiové SUV kupé to ale neznamená definitivní konec. Mnichovská automobilka už pečlivě připravuje nástupce, jehož výrobu bude s největší pravděpodobností hostit stejný závod.

Němci o datu premiéry zatím mlčí, ale jelikož má být auto uvedeno letos, ve hře je i blížící se březnový autosalon v Ženevě. Dá se ale předpokládat, že postup bude stejný, jako u první generace. Tedy nejprve koncept, sériovka o pár měsíců později.

Očekává se osvěžující design a stavba na architektuře CLAR, jež tvoří základ i novému BMW X3. S tímto sesterským modelem má novinka sdílet i většinu vznětových a zážehových pohonných jednotek.

Absolutním vrcholem pak bude X4 M s agresivnějším vzezřením, většími koly a hlavně přeplňovaným třílitrovým šestiválcem. Těšit se tak můžeme na přímého konkurenta jiného německého výrobku – Mercedesu-AMG GLC63 S Coupé.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - petr164
Fail?
| 15. 2. 2018
Taky chci věřit, že Jožo udělá z téhle hrůzy na čtyřech kolech pohledný SUV. Je jen otázka, jak volnou ruku u BMW vlastně má.
Fail?
| 14. 2. 2018
Máš pravdu. I z venku je nová X3 velikostně X5 velmi blízko. Měli ji před časem v Brně v Olympii na show a i moje soudružka manželka říkala, že si myslela, že to je X5. Vždyť je jen o 17cm kratší a pouhých 9cm nižší a 5cm užší. Tak potom není divu, že i uvnitř bude místa dost. Mě ale víc zajímá podvozek. Protože stará X3/X4 neměla podvozek zrovna povedený. Nechtělo se jí do zatáček a byla nepohodlná.
Avatar - speedfred
Fail?
| 13. 2. 2018
tento víkend malo BMW xdrive arénu v Jasnej ,tak som sa bol previezť na X3 a to auto ma vcelku príjemne prekvapilo.Vnútorný priestor úplne dostačujúci,skoro by som povedal načo aj X5.
Avatar - speedfred
Mě se libi
| 13. 2. 2018
ja mám velkú pr.deľ takže čo-to mi ultmí >:D
Fail?
| 13. 2. 2018
X5 s dvoulitrem je.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku